Nieoczekiwane kłopoty snookerzysty. “Nic nie widziałem”

0
66

Snooker na żywo oglądaj w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze

12. w światowym rankingu Lisowski był faworytem starcia z 19. obecnie Irańczykiem.

Ten dzień dla Anglika był jednak o wiele trudniejszy niż mógł się spodziewać. Przed spotkaniem ćwierćfinałowym w Alexandra Palace w Londynie pojawiła się u niego bardzo silna migrena.

Spanikował

– Tego popołudnia spanikowałem. Nic nie widziałem, odcięło mi światło. Bardzo się obawiałem, że przez to przegram mecz. Udało mi się przespać trzy godziny i zacząłem widzieć. Miałem tak jakby mgłę mózgową, nie wiedziałem, co się dzieje. Wygranie dwóch pierwszych frejmów mocno mnie uspokoiło – powiedział Lisowski.

– Na szczęście pojedynek był o 19, bo gdyby rozpoczął się wcześniej, to nie byłbym w stanie trafić w białą bilę. Rywal by na pewno wygrał. Nie miałem migreny od wielu lat i nie mam pojęcia, z jakiego powodu teraz się pojawiała. To był bardzo długi, wyczerpujący dzień i tak naprawdę nie dotarło do mnie, że jestem w półfinale – dodawał 31-latek.


Wideo: Eurosport
Lisowski awansował do półfinału Masters

W meczu do sześciu zwycięskich partii w pewnym momencie Anglik przegrywał 2:3, a potem był remis 4:4. Wtedy Lisowski wygrał zaciętego dziewiątego frejma i potem przypieczętował awans.

W półfinale w sobotę o godz. 14 zmierzy się Markiem Williamsem z Walii. “Borsuk” po pasjonującym starciu 6:5 pokonał siedmiokrotnego mistrza świata, Anglika Ronniego O’Sullivana.

– To prawdopodobnie będzie najważniejszy mecz w mojej karierze. Kilka miesięcy byłem w półfinale UK Championships, ale to, co się dzieje teraz, jest jak sen. Trzy, cztery lata temu nie bylem w stanie wygrać tutaj żadnego spotkania – przypominał Lisowski.


Getty Images
Jack Lisowski zagra w półfinale

Wyniki czwartkowych ćwierćfinałów turnieju The Masters:

Jack Lisowski (Anglia) – Hossein Vafaei (Iran) 6:4
Mark Williams (Walia) – Ronnie O’Sullivan (Anglia) 6:5

W piątkowych ćwierćfinałach Barry Hawkins zmierzy się z Juddem Trumpem (14.00), a Shaun Murphy zagra z Stuartem Binghamem (20.00). Transmisje z obu starć na antenie Eurosportu oraz w Eurosporcie Extra w Playerze.

Srogi

, metro.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj