Norwegowie wybrali bohatera roku. Haaland tylko z nagrodami pocieszenia

0
77

Rok 2022 obfitował w sukcesy norweskich sportowców. Z samych zimowych igrzysk w Pekinie reprezentacja tego kraju przywiozła 37 medali. Aż 16 złotych, bijąc pod tym względem olimpijski rekord wszech czasów.

W kategorii “sportowiec roku” nominowana była dwunastka. Oprócz przedstawicieli sportów zimowych, także tenisista Casper Ruud czy piłkarz Erling Haaland, który zaliczył imponujący start po przejściu latem do Manchesteru City.

Do zawodnika angielskiego klubu trafiły w sobotę dwie inne nagrody. Został wybrany najlepszym sportowcem w głosowaniu innych sportowców, wygrał też w kategorii “objawienie roku”.


Getty Images
Erling Haaland to najlepszy strzelec Premier League

“Fajnie jest być Norwegiem”

Jakob to najmłodszy z braci Ingebrigtsenów, z których każdy osiągał lub wciąż osiąga sukcesy w biegach średnich i długich.

W poprzednim sezonie 22-latek zdobył dwa medale mistrzostw świata  – złoto na 5000 metrów i srebro na 1500 metrów. Oprócz tego został na tych dystansach mistrzem Europy.

– Fajnie było być Norwegiem w roku 2022 i fajnie będzie być nim w nadchodzących latach. W przeliczeniu na liczbę mieszkańców musimy być krajem o największej sportowej jakości. To niezwykle inspirujące – przyznał Ingebrigtsen.

To dla niego pierwsza taka statuetka. Do tej pory dwukrotnie – w 2019 i 2022 roku – odbierał nagrodę dla najlepszego lekkoatlety w kraju.


Getty Images
Ingebrigtsen błyszczał też na ostatnich igrzyskach

TG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj