Norweska dominacja w sprincie w Tour de Ski

0
66

Puchar Świata w biegach narciarskich na żywo w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze

Liderka Tour de Ski  Szwedka Frida Karlsson, która wygrała dwie poprzednie konkurencje – bieg na 10 km techniką klasyczną i na 20 km techniką dowolną – tym razem odpadła w ćwierćfinale i została sklasyfikowana na 16. pozycji.

Polki w sprincie nie startowały.

Minimalna strata Weng

W klasyfikacji TdS nadal prowadzi Karlsson, która ma 0,41 s przewagi nad Tiril Udnes Weng i 1.05,0 nad Finką Kristą Parkamoski.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biegach na czele po 15 z 30 zawodów jest Tiril Udnes Weng – 1119 pkt. Za nią plasuje się Karlsson – 797 pkt, a na trzecie miejsce awansowała Parmakoski z dorobkiem 792 pkt. Na czwartą pozycję spadła Amerykanka Jessica Diggins – 779 pkt.


Wideo: Eurosport
Lotta Udnes Weng wygrała finał sprintu w Val di Fiemme

Klaebo wygrał rywalizację mężczyzn

Broniący tytułu w tej prestiżowej imprezie Klaebo, który wygrał poprzednie cztery etapy, w piątek wyprzedził o 0,26 s Szweda Calle Halfvarssona i o 0,94 Włocha Simone Mocelliniego.

W klasyfikacji TdS Klaebo ma po pięciu etapach 58 s przewagi nad Halfvarssonem i 1.08,0 nad Włochem Federico Pellegrino.

Dominik i Kamil Bury odpadli w kwalifikacjach. W “generalce” Tour de Ski Kamil Bury zajmuje 56. pozycję ze stratą 7.40 do lidera.


Wideo: Eurosport
Klaebo odniósł triumf w finale sprintu w Val di Fiemme

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Norweg Paal Golberg z dorobkiem 928 pkt, Klaebo jest drugi – 897, a trzeci Pellegrino – 671 pkt.

Z Polaków najwyżej, na 56. pozycji, sklasyfikowany jest Maciej Staręga, który dotychczas zgromadził 132 pkt.

Cykl Tour de Ski zakończy się 8 stycznia tradycyjnym podbiegiem na szczyt Alpe Cermis we włoskim Val di Fiemme.

macz/TG

, PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj