Nowe informacje w sprawie walczącego o życie futbolisty amerykańskiego

0
70

Do bardzo poważnego w skutkach zdarzenia doszło w trakcie poniedziałkowego meczu ligi NFL w Cincinnati. Miejscowi Bengals grali z Buffalo Bills.

W pierwszej kwarcie Hamlin, obrońca ekipy gości, zderzył się z atakującym gospodarzy Tee Higginsem. Udało mu się jeszcze wstać, ale po chwili stracił przytomność i doszło do zatrzymania akcji serca.

Na boisku zawodnik był reanimowany. Udało się przywrócić funkcje życiowe, ale jak poinformował wujek futbolisty Dorrian Glen, w szpitalu jeszcze raz w ten sam sposób ratowano jego życie.

Pozostanie na OIOM

W środę wieczorem polskiego czasu klub zawodnika wydał nowy, oficjalny komunikat w sprawie zdrowia poszkodowanego.

“Damar pozostaje na oddziale intensywnej terapii w stanie krytycznym. W trakcie nocy i poprzedniego dnia odnotowano znaki świadczące o poprawie jego zdrowia. Oczekuje się, że pozostanie na intensywnej terapii, zespół medyczny nadal monitoruje jego stan i go leczy” – napisano w krótkim oświadczeniu.

Zawodnik nadal jest w śpiączce farmakologicznej. Lekarze, aby poprawić pracę jego płuc, zdecydowali się na położenie go na brzuchu.


Poniedziałkowe spotkanie zostało przerwane przy wyniku 7:3 dla Bengals. Wiadomo, że nie zostanie dokończone w tym tygodniu. Na razie nie ma decyzji władz ligi, czy w ogóle to się stanie.


Wideo: Justyna Kazimierczak/Fakty o Świecie TVN24 BiS
Damar Hamlin walczy o życie. Zawodnik NFL doznał poważnej kontuzji podczas meczu

Srogi/br

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj