Oficjalnie: Cristiano Ronaldo piłkarzem Al Nassr

0
84

“Na naszych oczach tworzy się historia. To podpis, który nie tylko zainspiruje nasz klub do osiągnięcia jeszcze większych sukcesów, ale zainspiruje naszą ligę, nasz naród i przyszłe pokolenia, chłopców i dziewczęta, aby byli najlepszą wersją samych siebie. Witaj Cristiano w swoim nowym domu” – napisano na Twitterze i Instagramie Al Nassr.


Wpis pojawił się również na profilu pięciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki. Według mediów umowa ma obowiązywać do czerwca 2025 roku. Ronaldo ma zarabiać 200 mln euro za sezon.

“Z niecierpliwością czekam na odkrycie nowych rozgrywek piłkarskich w innym kraju” – oświadczył Ronaldo, cytowany przez media społecznościowe saudyjskiego klubu.

Ronaldo – piłkarz i ambasador

W czasie swojego pobytu na Półwyspie Arabskim Ronaldo miałby według saudyjskiej stacji Al-Arabiya nie tylko reprezentować barwy Al Nassr, ale również pełnić rolę ambasadora kandydatury Arabii Saudyjskiej do organizacji piłkarskich mistrzostw świata w 2030 roku.

Po 10 kolejkach Al Nassr ma 23 punkty i jest wiceliderem ligi saudyjskiej. Nowy klub Ronaldo traci dwa punkty do Al Shabab, w którym występuje reprezentant Polski Grzegorz Krychowiak.

Al Nassr to dziewięciokrotny mistrz Arabii Saudyjskiej.

Cristiano Ronaldo pozostawał bez klubu od 22 listopada. Tego dnia Manchester United poinformował o rozwiązaniu z nim kontraktu. Przyczynił się do tego m.in. wywiad, w którym piłkarz skrytykował aktualne władze oraz trenera angielskiego klubu – Erika ten Haga.

br

; PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj