Ostateczna decyzja w sprawie pauzy Lewandowskiego

0
79

Wiadomość dla Lewandowskiego i Barcelony nie jest dobra. TAD zdecydował się podtrzymać karę zawieszenia na trzy mecze. Oznacza to, że “Lewego” zabraknie nie tylko w prestiżowym spotkaniu z Atletico, ale również w meczach ligowych z Getafe i Gironą.

Będzie musiał pauzować

Egzekucja kary, która miała obowiązywać od wznowienia rozgrywek po przerwie spowodowanej mistrzostwami świata, została wstrzymana orzeczeniem sądowym. Wykazano, że TAD nie zbadał sprawy dogłębnie i wymiar sprawiedliwości zastosował środki zapobiegawcze. Dlatego Lewandowski mógł zagrać w ostatnią sobotę w zremisowanym 1:1 meczu z Espanyolem.

Według mediów Barcelona ma prawa odwołać się od wyroku TAD i ponownie liczyć na wprowadzenie środków zapobiegawczych. Nie zmienia to faktu, że Polak i tak będzie musiał pauzować w trzech meczach.

 

Lewandowski został zawieszony po otrzymaniu dwóch żółtych kartek w listopadowym meczu z Osasuną i geście rzekomej dezaprobaty wobec decyzji arbitra Jesusa Gila Manzano.

W lidze zdobył on 13 z 34 bramek Barcelony, a przy czterech kolejnych asystował.

Przed niedzielną konfrontacją z Atletico Barcelonę czeka jeszcze spotkanie z CF Intercity w 1/16 finału Pucharu Króla zaplanowane na 4 stycznia. Lewandowski nie znalazł się w kadrze na wspomniany mecz, trener Xavi Hernandez postanowił dać mu odpocząć.

PO/łup

, sport.es

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj