Pech i dyskwalifikacja. Nieudany występ Maliszewskiej w Dreźnie

0
63

Puchar Świata w short tracku w Eurosporcie Extra w Playerze

Z reprezentantów Polski w półfinałach sobotnich konkurencji indywidualnych wystąpiła jedynie Kamila Stormowska. Na 1500 m dotarła do finału B (miejsca 9-15), w którym była trzecia i ostatecznie zajęła 11. miejsce.

Rywalizację na tym dystansie wygrała po raz pierwszy w sezonie trzykrotna mistrzyni olimpijska Koreanka Minjeong Choi. Inna z Polek Hanna Sokołowska była 26.

Pech Maliszewskiej

Maliszewska, w ćwierćfinale 1000 m jedyna Polka w tej stawce, brała udział w kolizji z utytułowaną Suzanne Schulting i obie upadły na lód. Sędziowie za winną uznali zawodniczkę Juvenii Białystok i wykluczyli ją z dalszych zmagań. Holenderka została dopuszczona do dalszych startów i kilkadziesiąt minut później mogła cieszyć się z wygranej.

Maliszewska została sklasyfikowana na 14. miejscu, Nikola Mazur była 21., a Gabriela Topolska 42.


Wideo: Eurosport
Pechowy upadek Maliszewskiej w ćwierćfinale biegu na 1000 m w Dreźnie

Sztafeta mieszana szósta

Na tym samym dystansie w ćwierćfinale mężczyzn wystartowało trzech Polaków. Łukasz Kuczyński został sklasyfikowany na 12. pozycji, Diane Sellier był 18., a Paweł Adamski 37. W finale najszybciej pojechał Koreańczyk Ji Won Park.

Rekordzista świata juniorów na 1500 m Michał Niewiński, który swoje osiągnięcie zanotował tydzień temu właśnie na torze w Dreźnie, nie zdołał przebić się przez sito repesaży i zajął 26. miejsce, Neithan Thomas był 32., a Mateusz Mikołajuk 33. Konkurencję wygrał Koreańczyk June Seo Lee.

Sobotnie zmagania kończyły sztafety. W finale B miksta Biało-Czerwonych na drugą pozycję, za Belgów, wyprowadził Sellier. Finał A wygrali Włosi.

Polska sztafeta (startowali też Kuczyński, Mazur, Topolska), zajmując ostatecznie szóste miejsce, zachowała lokatę w czołowej ósemce klasyfikacji generalnej, co na ten moment gwarantuje start w marcowych mistrzostwach świata w Seulu.

W półfinałach kobiecych sztafet Polkom, startującym w składzie: Maliszewska, Mazur, Stormowska, Topolska, nie udało się po raz drugi w sezonie awansować do finału A. Nasze zawodniczki, po zaciętej walce, przegrały w swoim biegu z Kanadyjkami i Koreankami. W niedzielę wystąpią w finale pocieszenia.

rozniat/twis

, PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj