Pedersen zwycięzcą trzeciego etapu Paryż-Nicea. Lider upadł tuż przed metą

0
107

Paryż-Nicea oglądaj na żywo w Eurosporcie i w Playerze

Po trzech dniach rywalizacji Francuz o zaledwie 1 sekundę wyprzedza swojego kolegę z zespołu Belga Wouta van Aerta. Czołową trójkę generalki zamyka kolejny kolarzy Jumbo-Vismy Słoweniec Primoż Roglicz, którego strata do lidera wynosi 9 sekund. Na czwarte miejsce awansował Pedersen (29 sekund straty).

We wtorek kolarze mieli do pokonania blisko 191 km w kierunku południa Francji. Do półmetka trasa była przeważnie płaska. W drugiej części zawodnicy jechali już w pagórkowatym terenie.


paris-nice.fr
Profil 3. etapu Paryż – Nicea 2022

Nerwowy finisz

Z peletonu szybko oderwała się trzyosobowa ucieczka, w której znaleźli się Thomas De Gendt (Lotto Soudal), Owain Doull (EF Education-EasyPost) oraz Alexis Gougeard (B&B Hotels-KTM). Ich akcja została skasowana dopiero około 25 km przed metą.

W końcówce solowych ataków próbował jeszcze m.in. Duńczyk Soeren Kragh Andersen (Team DSM), ale główna grupa nie pozwoliła mu na wiele.

Jeszcze przed finałem wtorkowego odcinka z walki o etapowy triumf odpadło spore grono sprinterów, którzy nie wytrzymali tempa na podjeździe. Tuż przed metą w peletonie doszło jeszcze do kraksy, w której ucierpiał m.in. lider wyścigu Laporte. Na szczęście poza kilkoma otarciami nie stało mu się nic poważnego. Upadek miał miejsce w strefie ochronnej, więc Francuzowi zaliczono czas grupy i udało mu się utrzymać koszulkę lidera.


Getty Images
Christophe Laporte po upadku na finiszu 3. etapu wyścigu Paryż – Nicea

Na finiszu najlepiej poradził sobie Pedersen, zwyciężając przed Francuzem Bryanem Coquardem z Cofidisu oraz Van Aertem.

Oglądaj

Pedersen wygrał 3. etap Paryż–Nicea

Wideo: Eurosport
Pedersen wygrał 3. etap Paryż–Nicea
Oglądaj

Pedersen po wygraniu 3. etapu Paryż–Nicea

Wideo: Eurosport
Pedersen po wygraniu 3. etapu Paryż–Nicea

jac/łup

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj