Pewny triumf kielczan w Lidze Mistrzów. Gonią Barcelonę

0
29

Ligę Mistrzów piłkarzy ręcznych oglądaj na antenach Eurosportu oraz w Eurosporcie Extra w Playerze

Gorzej tego dnia poradził sobie inny przedstawiciel polskiej ligi w najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach. Orlen Wisła Płock przegrała na wyjeździe z Dinamem Bukareszt 27:32 w grupie A.

Z szacunkiem dla rywala

Przed mistrzami Polski w czwartek teoretycznie stało łatwiejsze wyzwanie. Łomża Industria Kielce podejmowała ostatnie w swojej stawce Elverum. Skandynawski zespół w sześciu poprzednich kolejkach doznał aż pięciu porażek. Aktualny mistrz Norwegii lepiej spisywał się w poprzednim sezonie Ligi Mistrzów, kiedy awansował nawet do fazy pucharowej. Przed rozpoczęciem obecnego sezonu w drużynie doszło jednak do wielu zmian, przyszło aż ośmiu nowych graczy.

– To zespół, który potrafi grać dużo lepiej, niż pokazują to wyniki. Kadra tej drużyny złożona jest z młodych zawodników. Dla nich to trampolina do dalszej kariery. Gra w Lidze Mistrzów jest ich wielką szansą – zaznaczył przed meczem trener kielczan Tałant Dujszebajew, który przestrzegał przed lekceważeniem rywali.

Tałant Dujszebajew w rozmowie z Iwoną Niedźwiedź

Ofensywny popis

Gospodarze podeszli do tej potyczki zmobilizowani i już w pierwszych minutach wypracowali sobie trzybramkową przewagę (5:2). Ani na moment nie oddali już kontroli nad wydarzeniami w Hali Legionów. Prowadzenie kieleckiej ekipy do przerwy oscylowało najczęściej w okolicach 3-5 trafień. Miejscowi gracze imponowali świetną skutecznością zarówno w kontrach, jak i atakach pozycyjnych.

Nie do zatrzymania był Arciom Karalok, który wykorzystał wszystkie pięć prób w ofensywie, po trzy trafienia dorzucili Arkadiusz Moryto i Haukur Thrastarson, a wielu innych również miało swój udział w okazałej zdobyczy bramkowej. Dziwić mogło tylko, że do tego grona nie zdołał dołączyć Szymon Sićko.

Celny rzut Alexa Dujszebajewa na 19:14 w 1. połowie meczu z Elverum

Jeśli mielibyśmy zarzucić coś mistrzom Polski po pierwszej połowie, to jedynie zbyt dużą liczbę goli ze strony rywali. Zawodnicy Elverum zdobywają ich zdecydowanie najmniej w grupie B tej edycji Ligi Mistrzów. Tymczasem w czwartkowy wieczór w Kielcach trafili do siatki aż 17 razy do przerwy.

Trener gospodarzy mógł jednak obserwować to ze spokojem, gdyż jego podopieczni mieli na swoim koncie 21 bramek po 30 minutach gry. Zaledwie osiem prób nie przyniosło im powodzenia. To było ofensywne widowisko.

Piękny gol Kounkoud w meczu z Elverum: Pofrunął jak Michael Jordan!

Pomogły wskazówki trenera

W drugiej odsłonie kieleccy kibice czekali na kolejny 40-bramkowy popis swoich ulubieńców w tym sezonie. Wszystko wydawało się zmierzać właśnie w tę stronę, a przewaga była bezpieczna. Jeszcze przed półmetkiem tej części spotkania miejscowi prowadzili już 29:22 po kolejnym trafieniu Thrastarsona.

Dwa świetne gole Thrastarsona w 2. połowie meczu z Elverum

Licznik gospodarzy w tym momencie niespodziewanie się jednak zatrzymał, a tymczasem rywale rzucili aż cztery gole z rzędu. Przy rezultacie 29:26 trener Dujszebajew wziął czas i jasno nakreślił swoim zawodnikom plan działania. Przede wszystkim zwrócił im uwagę, by zaczęli grać bardziej zespołowo i częściej wymieniali podania. Przyniosło to efekt, gdyż do końca spotkania kielczanie nie pozwolili już Elverum na zmniejszenie strat i zwyciężyli 37:33.