Pierwsza taka demolka w Lidze Mistrzów. Guardiola nie do końca zadowolony

0
281

W Lizbonie niemal rozstrzygnęła się już sprawa awansu. The Citizens pokonali Sporting aż 5:0, już po pierwszej połowie prowadząc 4:0. Jak się okazuje, to dopiero pierwszy zespół w historii całej fazy pucharowej Ligi Mistrzów, który schodził na przerwę z takim bagażem zdobytych bramek.

Cztery trafienia w jednej połowie udało się zanotować wcześniej tylko piłkarzom Bayernu w 2020 roku, także w Lizbonie, gdy w ćwierćfinale ogrywali Barcelonę 8:2. Różnica tylko taka, że Robert Lewandowski i spółka demolowali rywala po przerwie.

Sterling jak Scholes

Dwie bramki w stolicy Portugalii – w spotkaniu przeciw swoim rodakom – zdobył Bernardo Silva, a po jednej Riyad Mahrez, Phil Foden i Raheem Sterling. Ten ostatni ma już łącznie 24 gole w Lidze Mistrzów, dzięki czemu zrównał się z drugim Paulem Scholesem na liście czołowych angielskich strzelców w tych rozgrywkach.

To nie koniec wielkich osiągnięć. City jest 14. drużyną, która zdobyła 200 bramek w Lidze Mistrzów. Potrzebowali do tego zaledwie 97 meczów, czyli mniej niż którakolwiek z pozostałych 13 ekip.

– Jestem absolutnie bardziej niż zachwycony. Wiemy, jak trudne są to rozgrywki. Byliśmy tak precyzyjni. Dojazd, bramka, dojazd, bramka, dojazd, bramka. Kiedy tak się dzieje, przeciwnikowi jest niezwykle trudno. Dobrze się broniliśmy i osiągnęliśmy niesamowity wynik – chwalił po meczu swoich piłkarzy menedżer City Pep Guardiola.

Hiszpan i tak nie był w stu procentach zadowolony z gry. – Musimy lepiej dbać o piłkę. To jedna z zasad, którą mam. Dziś wiele razy przegrywaliśmy piłkę – stwierdził.

Upragniony tytuł w tym roku?

Jego drużyna jest w genialnej dyspozycji. W ostatnich piętnastu meczach Premier League uzyskała 43 na 45 możliwych punktów i zdobyła 41 bramek, tracąc przy tym zaledwie osiem. Gracze z niebieskiej części Manchesteru mają dziewięć punktów przewagi nad resztą stawki. Czwarty mistrzowski tytuł w pięć lat? To coraz bardziej realne.

W europejskich pucharach jeszcze bardziej są spragnieni sukcesu, który do tej pory im umykał. Może w tym roku? Rewanż ze Sportingiem powinien być dla mistrzów Anglii przyjemną formalnością.