Piłkarski świat oddaje hołd Pelemu. Opuszczone flagi pod siedzibą FIFA, burze braw na stadionach

0
122

Rzecznik prasowy FIFA przekazał, że flagi przed siedzibą zostały opuszczone “jako symbol żałoby i szacunku” dla trzykrotnego zdobywcy pucharu świata.

Pele wspominany na całym świecie

Symbolicznych gestów po odejściu jednej z największy ikon sportu nie zabraknie też na piłkarskich stadionach od Australii po Europę. Angielska Premier League potwierdziła, że spotkania poprzedzi minuta braw. Poza tym piłkarze będą występować w czarnych opaskach.

W hiszpańskiej Primera Division czy włoskiej Serie A przed meczami planowana jest minuta ciszy. Podobnych wydarzeń można spodziewać się na wielu sportowych arenach świata. We Francji jeszcze przy okazji czwartkowej potyczki ligowej Olympique Marsylii z Toulouse oddano hołd Pelemu głośnym aplauzem na jego cześć.

W australijskiej A-League przed każdym starciem rozgrywanym w najbliższy weekend również odbędzie się minuta braw.

“Oddajemy hołd ikonie. Zachęcamy kibiców do przyłączenia się do oklasków przed każdym meczem w A-League w ten weekend, aby uczcić życie i futbol Pelego” – można przeczytać w oświadczeniu tamtejszej ekstraklasy w mediach społecznościowych.

Można to było zaobserwować już przed piątkowym meczem Western United z Brisbane Roar.

Pele zmarł w czwartek w szpitalu w Sao Paulo w wyniku niewydolności wielonarządowej spowodowanej nowotworem jelita grubego, który zdiagnozowano u niego ponad rok temu. Miał 82 lata.


Imago
Opuszczone flagi pod siedzibą FIFA

jac/PO

PAP,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj