Podolski na ustach Niemców. “Kompletnie oszalał”

0
158

Oprócz polskiego zespołu w turnieju Schauinsland Reisen Cup wzięło udział jeszcze pięć ekip, wszystkie z Niemiec. Podolski, mistrz świata z 2014 roku, był jednym z patronów imprezy. I choć miała ona charakter towarzyski, a dochód z niej przekazano na szczytny cel, to na boisku kipiało od emocji.

Stracił głowę, wyleciał z boiska

Z utrzymaniem nerwów na wodzy problemy miał głównie Podolski. 37-letni zawodnik wciąż jest w Niemczech bardzo rozpoznawalny, dlatego jego zachowanie nie umknęło uwadze tamtejszych mediów.

Piłkarz podpadł najpierw w meczu z HSV Hamburg, powalając na ziemię przeciwnika, co doprowadziło do przepychanek na boisku.

Podolski ostro potraktował rywala

Potem, w spotkaniu, z Rot-Weiss Essen, Podolski nie mógł pogodzić się z karą czasową za przewinienie w polu karnym. Po pyskówce z sędzią zobaczył czerwoną kartkę i został ostatecznie wyrzucony z boiska.

Wiele do powiedzenia arbitrowi miał też po końcowym gwizdku. Uspokajać musieli go koledzy z drużyny. Jak pisze “Bild”, piłkarz Górnika arbitra obrażał. “Poldi kompletnie oszalał podczas charytatywnej imprezy” – relacjonuje niemiecka gazeta. Z kolei regionalny dziennik “Westdeutsche Allgemeine Zeitung” dodaje, że podobnie w stosunku do arbitra miał zachowywać się menedżer Podolskiego.


Imago
Podolski dostał czerwoną kartkę


Imago
Podolski musiał dokończyć mecz za bandami reklamowymi

Zebrano sporą kwotę

Zabrzanie ulegli w tym spotkaniu 2:3, potem wygrali mecz o trzecie miejsce. Rot-Weiss triumfował w całym turnieju. Jak podają niemieckie media, organizatorom udało się zebrać dwa miliony euro.

Ostatnim etapem przygotowań Górnika do drugiej części sezonu będzie 11-dniowe zgrupowanie w tureckim Belek, które rozpocznie się we wtorek. Tam w planie są kolejne trzy sparingi

TG

bild,de, waz.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj