Polska – Słowenia: kiedy i o której godzinie drugi mecz Biało-Czerwonych w MŚ?

0
53

Turniej o tytuł najlepszej reprezentacji globu, który wspólnie organizują Polska i Szwecja, rozpoczął się w środę w katowickim Spodku. Biało-Czerwoni mimo niezłego występu przegrali z mistrzami olimpijskimi Francuzami.

Polska – Słowenia: kiedy i o której godzinie mecz MŚ?

Porażka z Trójkolorowymi absolutnie nie zamyka Polakom drogi do dalszych faz imprezy. Do awansu z grupy może przybliżyć ich już następny mecz, który rozegrają przeciwko Słowenii. Spotkanie zaplanowano na sobotę 14 stycznia na godzinę 20.30. Nieznacznym faworytem starcia powinni być Biało-Czerwoni.

– Bałkańscy zawodnicy preferują zespołową piłkę ręczną i grają bardzo widowiskowo. O ile Francuzi grali szybko, o tyle nasi najbliżsi przeciwnicy grają jeszcze szybciej. Będą starali się nas do bólu nękać, bo wykorzystują każdą okazję do szybkiego ataku. Grają z kontry nie tylko w pierwsze, ale także w drugie i trzecie tempo. Trzeba mieć świadomość, że każdy nasz błąd Słoweńcy bezlitośnie wykorzystają – przestrzega były reprezentant Polski Damian Wleklak.

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej 2023. Format turnieju

W pierwszej fazie turnieju rywalizacja toczy się w ośmiu czterozespołowych grupach. Po trzy najlepsze ekipy awansują do drugiej rundy z zaliczeniem wyników (bez meczu z najsłabszą ekipą). Zespoły z czwartych miejsc będą w Płocku grały w Pucharze Prezydenta IHF o pozycje 25-32 w końcowej tabeli.

W drugiej fazie utworzone zostaną cztery grupy po sześć drużyn. Każda z nich rozegra po trzy mecze – z rywalami, z którymi nie mierzyła się wcześniej. Po dwie awansują do ćwierćfinałów. Z “dzikimi kartami”, przyznanymi przez IHF, w MŚ grają reprezentacje Holandii i Słowenii.

W rundzie wstępnej mecze rozgrywane są w Katowicach, Krakowie (po dwie grupy) oraz Goeteborgu, Joenkoeping, Kristianstad i Malmoe. Gospodarzami fazy głównej są Kraków, Goeteborg, Katowice i Malmoe. Od ćwierćfinałów rywalizacja przeniesie się do Gdańska i Sztokholmu. Finał zostanie rozegrany w stolicy Szwecji 29 stycznia. Całość rozgrywek o Puchar Prezydenta IHF odbędzie się w Płocku.

# Drużyna Mecze Bilans bramkowy Punkty
1. Francja 1 26:24 2
2. Polska 1 24:26 0
3. Arabia Saudyjska 0 0:0 0
4. Słowenia 0 0:0 0

pqv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj