Potwierdziły się najgorsze obawy. Bogataj czeka długa przerwa od skoków

0
84

Puchar Świata w skokach narciarskich kobiet w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze

Bogataj w pierwszej serii nie ustała próby na 89,5 metra i upadła. Skocznię opuściła na noszach i została odwieziona do szpitala w Ljublanie. Tam szczegółowe badania wykryły zerwanie więzadła krzyżowego w lewym kolanie.

Operacja i długa rehabilitacja

Dwukrotna złota medalistka ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich w Pekinie została już wypisana do domu. Kontuzjowana noga jest unieruchomiona, później będzie musiała przejść operację. Sama rehabilitacja, jak twierdzą lekarze, potrwa około trzech, nawet czterech miesięcy.

Oznacza to, że w tym sezonie Słowenka nie wystąpi już w żadnych zawodach. Oprócz rywalizacji w Pucharze Świata opuści nadchodzące mistrzostwa świata w Planicy.

To już jej druga groźna kontuzja tego typu. W grudniu 2019 roku zerwała więzadło krzyżowe w prawym kolanie, co wtedy również zmusiło ją do wcześniejszego zakończenia sezonu. Przeszła operację, a do skakania wróciła dopiero po siedmiu miesiącach żmudnej rehabilitacji. Rozważała wówczas nawet zakończenie sportowej kariery.

W połowie grudnia Bogataj triumfowała w plebiscycie na najlepszego sportowca Słowenii w 2022 roku.


Wideo: Eurosport
Upadek Bogataj w 1. serii niedzielnego konkursu w Ljubnie

Niedzielny konkurs Turnieju Sylwestrowego w Ljubnie wygrała Austriaczka Eva Pinkelnig. Druga była Norweżka Anna Odine Stroem, a trzecia Niemka Selina Freitag. Paulina Cieślar zajęła 46. miejsce. Kontuzjowana Nicole Konderla nie startowała.

jac

PAP,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj