Problemy Świątek przed Indian Wells. To nie wróży dobrze

0
85

Niepokojące doniesienia na temat najlepszej tenisistki na świecie przekazał we wtorek korespondent PAP.

“Podczas przerw w poniedziałkowym treningu w Indian Wells liderka światowego rankingu tenisistek kaszlała i czyściła nos. Lekkie przeziębienie nie przeszkodziło Polce w spotkaniu z kibicami” – zaznaczył.

Fani, którzy szczelnie wypełnili trybuny kortu treningowego, mogli na własne oczy przekonać się, że Świątek nie jest do końca zdrowa.

“W przerwach Świątek wymieniała uwagi z trenerem Tomaszem Wiktorowskim, uzupełniała płyny, ale także kichała, czyściła nos i kaszlała” – dodał korespondent.

Infekcja Polki ciągnie się już od turnieju w Dubaju, gdzie w finale przegrała z Czeszką Barborą Krejcikovą. I to jest zły znak.

Do niedawna Świątek śrubowała serię kolejnych zwycięstw w finałach turniejów WTA. Mogła się pochwalić aż 10 takimi triumfami z rzędu. Serię rozpoczęła się w Roland Garros w 2020 roku, a skończyła w Ostrawie w zeszłym roku.

Dwa wspólne mianowniki

Porażki w finałach w Ostrawie i Dubaju mają dwa wspólne mianowniki. Pierwszym jest osoba Czeszki Krejcikovej, która dwukrotnie znalazła sposób na najlepszą tenisistkę świata, a drugim – przeziębienie właśnie.

W Ostrawie Świątek czuła się na tyle źle, że w pewnym momencie można było się zastanawiać, czy nie wycofa się z turnieju. Gdy wchodziła w tłum rozdawać autografy, profilaktycznie zakładała maseczkę ochronną.

Nie czuła się na siłach, a i tak rozegrała znakomity turniej. Zabrakło jednak tej wisienki na torcie. W Dubaju sytuacja się powtórzyła. Po tym turnieju przebywała w Warszawie, a od kilku dni trenuje w Indian Wells, gdzie będzie broniła tytułu, dalej zmagając się z infekcją.

Warunki w Indian Wells sprzyjają szybkiemu powrotowi do zdrowia – w dzień temperatura waha się od 20 do 25 stopni Celsjusza, jest lekki wiatr.

Świątek przed rokiem triumfowała w tym turnieju. We wtorek czasu lokalnego wystąpi u boku Huberta Hurkacza w pokazówce.

Jako rozstawiona z numerem 1 Świątek w 1. rundzie ma wolny los. Na otwarcie turnieju w Kalifornii zmierzy się z lepszą z pary Claire Liu – Alison Van Uytvanck. W 4. rundzie ma potencjalne spotkanie z rewelacją Australian Open Magdą Linette. Z Krejcikovą, podobnie jak w Ostrawie czy Dubaju, może się spotkać dopiero w finale.

Indian Wells 2023: terminarz

Pierwsza runda: 8-9 marca
Druga runda: 10-11 marca
Trzecia runda: 12-13 marca
Czwarta runda: 14 marca
Ćwierćfinał: 15-16 marca
Półfinał: 17-18 marca
Finał: 19 marca

łup/twis

, PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj