Punkty polskich biegaczy w pierwszej odsłonie Tour de Ski

0
67

Puchar Świata w biegach narciarskich na żywo w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze

Marcisz i Dominik Bury jako jedyni z Biało-Czerwonych przeszli kwalifikacje. Do czołowej “30” nie dostali się 33. Monika Skinder, 36. Kamil Bury i 40. Maciej Staręga.

Włoch rozdzielił Norwegów na podium

Klaebo w finale uzyskał czas 3.00,98. Drugi ze stratą 0,18 s był Włoch Federico Pellegrino. Trzecie miejsce zajął Sindre Bjoernstad Skar z Norwegii, który przegrał ze swoim rodakiem o 2,19 s.


Wideo: Eurosport
Klaebo wygrał sprint w Val Mustair

Dominik Bury uplasował się na czwartej pozycji w drugim ćwierćfinale i ostatecznie został sklasyfikowany na 20. miejscu.


Wideo: Eurosport
Dominik Bury odpadł w ćwierćfinale sprintu w Val Mustair

Gospodarze z powodami do radości

Faehndrich triumfowała czasem 3.23,56. Miała 0,47 s przewagi nad Szwedką Mają Dahlqvist i 0,62 nad Norweżką Lottą Udnes Weng.


Wideo: Eurosport
Faehndrich wygrała sprint w Val Mustair

Marcisz była czwarta w trzecim ćwierćfinale i została sklasyfikowana na 19. miejscu.


Wideo: Eurosport
Marcisz odpadła w ćwierćfinale sprintu w Val Mustair

W niedzielę w Val Muestair odbędzie się bieg na dochodzenie stylem klasycznym na 10 km. Będą to drugie zawody Tour de Ski.

Tradycyjny finał na Alpe Cermis

Tour de Ski to prestiżowy cykl biegów na terenie Niemiec, Włoch i Szwajcarii. Kobiety i mężczyźni rywalizują w tych samych dniach. W tym sezonie zakończy się 8 stycznia tradycyjnym podjazdem na szczyt Alpe Cermis we włoskim Val di Fiemme.

Zwycięzcami poprzedniej edycji byli Norweg Johannes Klaebo i Rosjanka Natalja Niepriajewa. W latach 2010-2013 czterokrotnie cykl wygrała Justyna Kowalczyk.

br

; PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj