Rajd Dakar storpedowany przez ulewę. Kolejny udany dzień Goczała

0
89

Relacje z Dakaru oglądaj w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze

To były dwa bardzo trudne dni dla uczestników Dakaru. W poniedziałek wiele załóg miało problemy z kamienistą trasą, we wtorek w rywalizacji przeszkodził deszcz. Z powodu ulewy etap został przerwany, a pojazdy w bezpiecznej karawanie zostały skierowane na biwak, który okazał się zalany wodą.

Problemy z wynikami

W tej sytuacji nie ogłoszono jeszcze oficjalnych wyników w większości klas. Wiadomo, że wśród motocyklistów najszybszy był Australijczyk Daniel Sanders (GasGas), który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Kolejne miejsca zajęli Amerykanie – Howes Skyler (Husqvarna) stracił do niego 6.19, a dotychczasowy lider Mason Klein (KTM) 6.59.

Po trzech etapach Sanders ma 4.04 przewagi nad Kleinem i 6.53 nad Argentyńczykiem Kevinem Benavidesem (KTM).


Wideo: Eurosport
Najważniejsze wydarzenia 3. etapu Rajdu Dakar 2023

Triumfator sprzed trzech lat w szpitalu

We wtorek z szansami na kolejny sukces w Dakarze pożegnał się jego zwycięstwa z 2020 roku Amerykanin Ricky Brabec, który miał upadek i został przewieziony na badania do szpitala.

W rywalizacji samochodów zwyciężył Francuz Guerlain Chicherit (Prodrive), który o 5.04 wyprzedził Argentyńczyka Orlando Terranovę (Prodrive) i o 8.30 Saudyjczyka Yazeeda Al Rajhi (Toyota). W klasyfikacji generalnej nowym liderem został ubiegłoroczny triumfator Katarczyk Nasser Al-Attiyah (Toyota), który o 13.19 wyprzedza Al Rajhi i o 24.53 Francuza Simona Vitse (Md). Problemy techniczne ze swoim Audi z napędem elektrycznym miał we wtorek dotychczasowy lider Hiszpan Carlos Sainz, który z tego powodu stracił blisko godzinę.


Wideo: Eurosport
Dakar. Orlen Team na 3. etapie

Nie podano jeszcze, na którym miejscu ukończył etap Jakub Przygoński (Mini), ale na poszczególnych punktach pomiaru czasu plasował się pod koniec pierwszej dziesiątki.


Wideo: Eurosport
Przygoński po 3. etapie Rajdu Dakar 2023

Duże szanse na drugie z rzędu etapowe zwycięstwo w klasie SSV (UTV) ma Marek Goczał, który toczył wyrównana walkę z Cristiano Batistą. Jeśli nieoficjalne wyniki się potwierdzą, to Polak pokonał Brazylijczyka o 20 s i umocnił się na prowadzeniu w rajdzie. Tym razem poza podium znaleźli się jego syn Eryk oraz brat Michał.


Wideo: Eurosport
Dakar. Maciej Giemza o wycofaniu się z rajdu

Kolejny raz najszybszy wśród kierowców quadów był przewodzący stawce Francuz Alexandre Giroud. Kamil Wiśniewski uzyskiwał czasy w okolicach 7-8 miejsca.

Na środę przewidziano etap ze startem i metą w Hail (574,01 km, w tym 425 km to odcinek specjalny). Nie wiadomo, czy w związku z opadami plany te nie ulegną zmianie

Relacje z Dakaru oglądaj w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze.

Codziennie o godz. 17.45 specjalny program, w którym można zobaczyć podsumowanie dnia, opinie ekspertów i wywiady.


Wideo: Eurosport
Domżała o kategorii SSV w Rajdzie Dakar

srogi/TG

, PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj