Real Madryt pewnie kroczy po mistrzostwo Hiszpanii

0
72

Drużyna prowadzona przez trenera Carlo Ancelottiego na tym etapie rozgrywek ma na swoim koncie 63 punkty. Druga w klasyfikacji Sevilla w piątek tylko zremisowała 0:0 z Deportivo Alaves i traci do lidera aż osiem oczek.

Real Madryt odwrócił losy meczu

Ostatnia sobotnia konfrontacja La Ligi rozpoczęła się znakomicie dla ekipy przyjezdnych. Drużyna z Kraju Basków prowadziła po zaledwie dziesięciu minutach gry. Wynik otworzył Mikel Oyarzabal, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul Daniego Carvajala na Davidzie Silvie.

Zmuszeni do odrabiania strat gospodarze długimi minutami nie potrafili znaleźć sposobu na zaskoczenie defensywy rywali. Przez znaczną część pierwszej połowy pozostawali bez żadnego celnego strzału. Los Blancos przełamali opór zespołu z San Sebastian dopiero tuż przed przerwą. Rozpędzili się jednak na tyle, że jeszcze w tej części gry odwrócili losy meczu.

Stołeczna drużyna wyrównała po fantastycznym uderzeniu z dystansu Eduardo Camavingi w 40. minucie. Kilkadziesiąt sekund później piłka po raz drugi wylądowała w siatce przyjezdnych po strzale Karima Benzemy. Tym razem gościom się jednak upiekło, gdyż Francuz był na minimalnym spalonym i gol nie został uznany. Podopieczni Ancelottiego poszli jednak za ciosem i jeszcze przed zejściem do szatni wyszli na prowadzenie dzięki kolejnej pięknej bramce z dystansu Luki Modricia.

Getty Images
Luka Modrić był jednym z najlepszych graczy na boisku

Po zmianie stron zespół z Madrytu przypieczętował zwycięstwo. Gole dla miejscowych strzelali Benzema z rzutu karnego oraz Marco Asensio i lider hiszpańskiej ekstraklasy mógł świętować kolejny komplet punktów.

Już w środę Real czeka kluczowy mecz sezonu z Paris Saint-Germain w rewanżu 1/8 finału Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu francuska drużyna zwyciężyła 1:0.

Real Madryt – Real Sociedad 4:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Mikel Oyarzabal (10′ – kar.), 1:1 Eduardo Camavinga (40′), 2:1 Luka Modrić (43′), 3:1 Karim Benzema (76′), 4:1 Marco Asensio (79′).