Real Madryt z efektownym ligowym zwycięstwem przed El Clasico

0
279

Drużyna z Madrytu pewnie prowadzi w tabeli La Ligi. Zgromadziła 66 oczek i aż o 10 wyprzedza Sevillę. Na trzecim miejscu plasuje się Barcelona z dorobkiem 51 pkt. i jednym zaległym spotkaniem.

Maffeo postraszył Real

Piłkarze prowadzeni przez trenera Carlo Ancelottiego w poniedziałek chcieli szybko zaskoczyć rywali. Atakowali od pierwszego gwizdka, ale długo nie potrafili znaleźć sposobu na przełamanie oporu gospodarzy. Mallorca nie dawała im okazji do szybkich kontr i zmuszała do gry w ataku pozycyjnym. Największe zagrożenie pod bramką przeciwników stanowił bardzo aktywny Vinicius Junior, lecz nie przekładało się to na konkrety.

Nieco bliżej objęcia prowadzenia w pierwszej części spotkania był miejscowy zespół. Dziesięć minut przed przerwą po zamieszaniu w polu karnym Królewskich do piłki doszedł Pablo Maffeo i z kilku metrów trafił w zewnętrzną część słupka.

Majorka zdobyta

Niemoc strzelecką udało się przełamać dopiero po zmianie stron, ale powiodło się to wyłącznie zawodnikom z Madrytu. W drugiej odsłonie swój występ zdobytą bramką ukoronował Vinicius, trafiając do siatki z bliska po asyście Karima Benzemy.

Getty Images
Vinicius Junior otworzył wynik meczu Mallorca – Real Madryt

W ostatnim kwadransie francuski napastnik dobił rywali, popisując się dubletem. Najpierw wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Viniciusie, a kilka minut później ustalił wynik na 3:0 strzałem głową.

Real mimo zwycięstwa może mieć powody do zmartwień przed nadchodzącym starciem z FC Barceloną. W końcówce poniedziałkowego spotkania Benzema opuścił boisko z wyraźnym grymasem bólu, a El Clasico już w niedzielę. Katalończyków wcześniej czeka jeszcze rewanżowe spotkanie z Galatasaray w Lidze Europy (17 marca).

Mallorca – Real Madryt 0:3 (0:0)

Bramki: Vinicius Junior (55.), Karim Benzema (77. – kar., 82.)