Reprezentacja Polski w piłce ręcznej bez trenera

0
50

“Taka decyzja zapadła po głębokiej analizie dotychczasowej pracy trenera, konsultacjach z Zarządem i Radą Trenerów ZPRP oraz po rozmowie z trenerem kadry narodowej mężczyzn” – informuje związek na oficjalnej stronie.

 

W mistrzostwach świata, czyli najważniejszej imprezie nie tylko tego roku, ale podczas całej kadencji Rombla (Polska i Szwecją były współgospodarzami) Biało-Czerwoni nie zrealizowali postawionego im celu – nie wywalczyli awansu do ćwierćfinału ani do turnieju kwalifikacyjnego na igrzyska olimpijskie w Paryżu. W praktyce przesądziła o tym porażka w fatalnym stylu już w drugim meczu na turnieju ze Słowenią (23:32).

– W sporcie zawsze na koniec najważniejszy jest wynik, a tego zabrakło – podkreślił Henryk Szczepański, prezes ZPRP.

Biało-Czerwoni, którzy odpadli w drugiej rundzie, zostali ostatecznie sklasyfikowani na 15. miejscu (w stawce 32 drużyn).

Pochodzący z Kwidzyna Rombel funkcję selekcjonera reprezentacji Polski objął 26 lutego 2019 roku.

Już bez niego polscy piłkarze ręczni w marcu i kwietniu dokończą kwalifikacje Euro 2024. Mecze z Francją odbędą się 8 marca w Gdańsku i trzy dni później w Aix-en-Provence. Później czekają ich jeszcze spotkania na wyjeździe z Włochami i u siebie z Łotwą (odpowiednio 26 i 30 kwietnia).

lukl/TG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj