Ronaldo dostał karę, która może nigdy go nie dosięgnąć

0
22

Do zdarzenia doszło tuż po meczu z Evertonem (0:1) w 32. kolejce poprzedniego sezonu Premier League.

W mediach społecznościowych pojawił się wówczas materiał filmowy przedstawiający Portugalczyka, który – machając ręką w kierunku ziemi w trakcie przechodzenia z boiska do tunelu na stadionie Goodison Park – wytrącił nastoletniemu kibicowi telefon z ręki.

Ronaldo wkrótce potem przeprosił na Instagramie za ten incydent. Swoje zachowanie nazwał „wybuchem” i zaprosił młodego fana do obejrzenia meczu na Old Trafford.

„Zachowanie niewłaściwe i gwałtowne”

Matka poszkodowanego chłopca powiedziała, że na skutek tego zdarzenia syn miał posiniaczoną rękę i rozbity ekran telefonu.

W środę niezależna komisja angielskiej federacji (FA) zawiesiła Portugalczyka na dwa mecze.

„Piłkarz przyznał, że jego zachowanie po ostatnim gwizdku meczu Premier League (…) było niewłaściwe” – napisano w oświadczeniu FA.

„Niezależna Komisja Regulacyjna podczas kolejnego przesłuchania uznała jego zachowanie zarówno za niewłaściwe, jak i gwałtowne. I nałożyła te sankcje” – dodano.

Na zawieszeniu się nie kończy

37-letni zawodnik, uważany za jednego z najlepszych w historii futbolu, został również ukarany grzywną w wysokości 50 tysięcy funtów.

A zawieszenie oznacza, że Ronaldo, który we wtorek rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z Manchesterem United, opuści dwa mecze, jeśli dołączy do innego klubu Premier League, co na tym etapie jest mało prawdopodobne.

Obecnie kapitan reprezentacji Portugalii przebywa z kadrą narodową w Katarze, gdzie uczestniczy na mistrzostwach świata.

 

 

mb/łup

, PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj