Rosjanka rywalką Linette w Miami

0
172

Po szybkim pożegnaniu z Indian Wells – porażka w drugiej rundzie z Emmą Raducanu – Linette będzie chciała odbudować się w Miami. Jako rozstawiona turniej zaczyna od drugiej rundy, a jej pierwszą rywalkę wyłonił wtorkowy mecz pomiędzy Bernardą Perą, jej deblową partnerką, a Rodiną.

Pera – Rodina: wynik meczu i relacja

Górą okazała się 369. w rankingu WTA Rosjanka. Mecz rozpoczął się od czterech przełamań. Serię tę przerwała Rodina, która w piątym gemie obroniła podanie. Sztuka ta nie udała się Amerykance i za chwilę było już 4:2 dla Rosjanki, która ostatecznie zwyciężyła 6:3.

Kluczowy dla losów drugiej odsłony i całego spotkania okazał się piąty gem. Rodina wykorzystała break pointa i do końca dzielnie już się broniła. Wygrała 6:4 i to ona zmierzy się w drugiej rundzie z Linette.


Getty Images
Jewgenija Rodina – następna rywalka Magdy Linette

Rozstawiona z numerem 20. Polka ma dobre wspomnienia ze spotkań z najbliższą rywalką, choć sięgają one 2018 roku. W kwietniu Linette zwyciężyła na mączce w kolumbijskiej Bogocie 6:3, 7:5, a w październiku okazała się lepsza na kortach twardych w chińskim Tiencinie, wygrywając 2:6, 6:1, 6:4. Teraz też będzie faworytką.

Linette – Rodina: kiedy i o której mecz II rundy w Miami?

31-letnia poznanianka z powalczy z trzy lata starszą Rosjanką o awans do III rundy w czwartek 23 marca. Godzina rozpoczęcia spotkania nie jest jednak jeszcze znana.

Linette znalazła się w tej samej połówce turnieju, co Iga Świątek. Polskie tenisistki zmierzyć się mogą najwcześniej w półfinale.

W Miami Linette zagra również w deblu. W czwartek razem z Perą ma zagrać z najwyżej rozstawionymi Czeszkami Barborą Krejcikovą i i Kateriną Siniakovą, o ile uraz nadgarstka tej drugiej z wtorkowego meczu singla z Claire Liu nie okaże się poważny.

lukl/łup

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj