Rozpędzony Matty Cash. Kolejna asysta i gol

0
306

Od początku 2022 roku Cash gra coraz lepiej z każdym kolejnym meczem. Prawy obrońca zaczął się również zapisywać w statystykach. I tak w lutym zanotował asystę w starciu z Leeds, a w spotkaniu przeciwko Brighton & Hove Albion strzelił gola. Natomiast w poprzednim meczu, wygranym 4:0 z Southampton, ponownie asystował.

W czwartkowy wieczór reprezentant Biało-Czerwonych również nie zawiódł. Należał do najlepszych na boisku.

Asysta i gol

W zaległym meczu 20. kolejki Premier Leauge przeciwko Leeds United, Cash przyćmił m.in. byłego piłkarza Barcelony Juniora Firpo czy swojego kolegę z lewej strony obrony, 43-krotnego reprezentanta Francji Lucasa Digne.

Zaczęło się od asysty przy trafieniu Philippe Coutinho. Piłkarz Aston Villi doszedł do piłki z prawej strony pola karnego i wycofał do niepilnowanego Brazylijczyka. Ten oddał strzał i po rykoszecie piłka znalazła się w bramce.

Drugiego gola strzelił już sam Cash. W 65. minucie znakomicie dograł Danny Ings, a reprezentant Polski zwiódł obrońcę, przełożył piłkę na lewą nogę i oddał mocny strzał. Bramkarz nie zdążył z interwencją.

Wynik na 3:0 dla Aston Villi ustalił Calum Chambers.

Powołany do kadry

Dzięki wygranej klub Casha awansował na 9. miejsce w tabeli. Z kolei drużyna Mateusza Klicha, który pojawił się na murawie w 67. minucie, jest dopiero 16. i będzie walczył o utrzymanie. Nad strefą spadkową Leeds ma tylko dwa punkty przewagi.

Cash został powołany do kadry na barażowy mecz ze zwycięzcą spotkania Czechy – Szwecja. Triumfator awansuje na mistrzostwa świata w Katarze. Wcześniej Polacy prawdopodobnie zagrają towarzysko ze Szkocją, aktualnie trwają rozmowy z tamtejszą federacją.

Klich nie otrzymał powołania ze względu na pauzę za żółte kartki, co oznacza, że nie mógłby zagrać z Czechami lub Szwecją. W tej sytuacji selekcjoner Czesław Michniewicz wolał dać piłkarzowi wolne, tym bardziej, że w Leeds pojawił się nowy trener Jesse Marsch.