Ruszyła sprzedaż biletów na igrzyska w Paryżu

0
68

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W EUROSPORCIE I EUROSPORCIE EXTRA W PLAYERZE

W pierwszej części sprzedaży każdy z grupy wylosowanych spośród trzech milionów zarejestrowanych osób będzie mógł nabyć od trzech do 30 wejściówek. Szczęśliwcy otrzymali odpowiednią informację.

Od zapotrzebowania ze strony pierwszych nabywców zależeć będzie, ile osób będzie mogło spróbować szczęścia w kolejnej fazie sprzedaży biletów.

Igrzyska dla wszystkich

Prawie milion kart wstępu będzie kosztowało 24 euro, co według organizatorów wskazuje na to, że igrzyska mają być powszechne i “dostępne dla wszystkich”.

Jednak około połowa z tych biletów już została zakupiona przez państwo, które rozdysponuje je w późniejszym czasie. Dlatego w sprzedaży będzie około 500 tysięcy biletów w tej cenie.

Najwięcej będą kosztować wejściówki na ceremonię otwarcia, która odbędzie się na Sekwanie. Drogie będą również m.in. bilety na finał biegu na 100 metrów w lekkoatletyce czy finał turnieju koszykówki.

TUTAJ MOŻNA KUPOWAĆ WEJŚCIÓWKI NA IGRZYSKA W PARYŻU

Oczekuje się, że sprzedaż kart wstępu przyniesie prawie 1,4 mld euro. Stanowi to jedną trzecią budżetu Komitetu Organizacyjnego igrzysk, który wynosi 4,4 mld euro.

Igrzyska w Paryżu rozpoczną się 26 lipca 2024 roku i potrwają do 11 sierpnia.


Eurosport
Igrzyska olimpijskie w Paryżu odbędą się w 2024 roku

Srogi/twis

, PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj