poniedziałek, 26 września, 2022

Rywale polskich klubów z największymi wyróżnieniami w Lidze Mistrzów

Musisz przeczytać

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze

Po pewnych zwycięstwach w pierwszej kolejce, tym razem zarówno wicemistrz, jak i mistrz kraju musieli uznać wyższość rywali. W środę Orlen Wisła przegrała w Paryżu z PSG 33:37, natomiast dzień później zawodnikom Łomży Industrii nie udał się rewanż za finał Ligi Mistrzów. W Barcelonie ulegli 28:32.

Jak się okazuje, w obu tych spotkaniach kibice oglądali najładniejszą – zdaniem Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej – obronę i gola 2. kolejki.

Podwójna interwencja i rzut zza pleców

Popisową partię w Barcelonie przeciwko kieleckiej drużynie rozgrywał zwłaszcza Nielsen. Bramkarz Dumy Katalonii najbardziej zaimponował w pierwszej połowie, gdy najpierw obronił rzut karny rzadko mylącego się w tym elemencie Arkadiusza Moryty, a następnie jego dobitkę. Palau Blaugrana doceniła tę podwójną interwencję prawdziwą owacją, podobnie jak EHF, uznając ją za najładniejszą w tej serii gier. 25-letni Duńczyk, który latem trafił do klubu z Nantes, zakończył mecz z blisko 40-procentową skutecznością obron.

TOP 5 interwencji z 2. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych

Z meczu tygodnia wyróżniono jeszcze jedną akcję, konkretnie gola Aleksa Dujshebaeva z 41. minuty meczu. Kapitan Łomży Industrii kapitalnym obrotem z piłką wymanewrował rywala i zdobył bramkę. Europejska federacja nagrodziła syna trenera mistrzów Polski Talanta Dujszebajewa piątym miejscem w klasyfikacji najefektowniejszych trafień.

Zwycięstwo w tej klasyfikacji powędrowało do gracza PSG, Prandiego, za sposób, w którym zdobył bramkę w 24. minucie starcia z płocczanami. Pchnięty nożem w ostatniego Sylwestra Francuz zaskoczył bramkarza Nafciarzy Krystiana Witkowskiego rzutem zza pleców.

TOP 5 goli z 2. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych

Najlepszym graczem 2. kolejki wybrano Aleksa Vlaha z Celje. Słoweńska drużyna niespodziewanie pokonała THW Kiel 38:36, a 25-letni środkowy rozgrywający rzucił aż 10 goli.