Selekcjoner USA podejrzany o przemoc. Na jaw wyszła sprawa sprzed ponad 30 lat

0
92

Federacja wyjaśniła, że została poinformowana o zarzutach wobec Berhaltera 11 grudnia, ponad tydzień po wyeliminowaniu reprezentacji USA przez Holandię w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze.

Trener reprezentacji USA: kopnąłem ją w nogi

Były 44-krotny reprezentant USA odpowiedział w mediach społecznościowych, że osoba, która postawiła zarzuty, chce doprowadzić do zakończenia jego współpracy z US Soccer.

49-letni szkoleniowiec przyznał się, że ponad 30 lat temu, gdy miał 18 lat i był na pierwszym roku studiów, doszło do zdarzenia pewnego wieczoru w barze.

– Rosalind i ja mieliśmy gorącą kłótnię, która trwała na zewnątrz. Kopnąłem ją w nogi. To był haniebny moment, którego żałuję do dziś. Nie ma usprawiedliwienia dla mojego zachowania tamtego wieczoru – oświadczył.

Berhalter wspomniał, że razem z żoną zdecydowali się upublicznić tę sprawę, aby “podzielić się prawdą”. – To historia, która należy do nas – dodał.


Getty Images
Berhalter będzie miał problemy?

Związek potępia, jest dochodzenie

“Doceniamy to, że Gregg i Rosalind zgłosili się, aby otwarcie opowiedzieć o tym incydencie. US Soccer potępia wszelkie formy przemocy i traktuje te zarzuty bardzo poważnie” – zaznaczyła federacja.

Sprawa sprzed ponad 30 lat wyszła na jaw w momencie, gdy US Soccer przeprowadza pełny przegląd techniczny reprezentacji, aby zdecydować, czy Berhalter pozostanie na stanowisku po bardzo dobrym występie w Katarze.

W 2026 roku Stany Zjednoczone będą współgospodarzami kolejnego mundialu razem z Meksykiem i Kanadą.

lukl

, PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj