Shiffrin wyrównała rekord wszech czasów. Gąsienica-Daniel daleko w gigancie Kranjskiej Gorze

0
66

Puchar Świata w narciarstwie alpejskim na żywo w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze

Gąsienica-Daniel przyzwyczaiła polskich kibiców, że jeśli pierwsze przejazdy w slalomie gigancie nie idą do końca po jej myśli, to na ogół udaje jej się poprawić wynik w drugiej próbie.

Tym razem jednak nie zdołała powielić tego schematu. Po pierwszym przejeździe Polka była 11. Do prowadzącej Shiffrin traciła 1.31 s.


Wideo: Eurosport
Pierwszy przejazd Maryny Gąsienicy-Daniel w 2. gigancie w Kranjskiej Gorze

Druga próba poszła jednak Polce jeszcze gorzej. Kłopoty zaczęły się już na jednej z pierwszych bramek, gdzie pojechała zbyt szeroko. Chcąc odzyskać nieco straconego czasu, nie zauważyła w jednym ze skrętów nierówności, które podbiły jej narty, wytrącając alpejkę z równowagi. Zdołała się wybronić, ale uzyskała dopiero 24. rezultat drugiego przejazdu.

Ostatecznie została sklasyfikowana na 21. miejscu.


Wideo: Eurosport
Drugi przejazd Maryny Gąsienicy-Daniel w 2. gigancie w Kranjskiej Gorze

Rekord Vonn wyrównany

Zawody wygrała Shiffrin, bezkonkurencyjna w obu przejazdach. Kolejne miejsca na podium zajęły Włoszka Federica Brignone (0.77 s straty) i Szwajcarka Lara Gut-Behrami (+ 0.97 s).

Triumfem w Kranjskiej Gorze Amerykanka wyrównała należący do jej rodaczki Lindsey Vonn rekord wszech czasów pod względem liczby zwycięstw w kobiecym Pucharze Świata. Obie mają ich teraz na koncie po 82.

27-letnia Shiffrin okazję do jego pobicia będzie już we wtorek w austriackim Flachau, gdzie zostaną rozegrane zawody w slalomie. W tym sezonie na sześć startów w tej konkurencji Amerykanka wygrała cztery.

Czterech zwycięstw brakuje jej również do wyrównania rekordu Ingemara Stenmarka, który w Pucharze Świata wygrywał 86 razy. Jeśli Shiffrin uda się tego dokonać, obejmie niepodzielne panowania pod względem liczby zwycięstw bez uwzględnienia podziału na płeć.


Wideo: Eurosport
Mikaela Shiffrin wygrała 2. slalom gigant w Kranjskiej Gorze

macz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj