Skład Polaków na konkursy w Japonii. “Jedno miejsce odpuszczamy”

0
83

Transmisje z Pucharu Świata w skokach narciarskich na żywo w TVN, Eurosporcie i Eurosporcie Extra w Playerze

Decyzją austriackiego szkoleniowca w podróż do Azji uda się pięciu reprezentantów Polski: Dawid Kubacki (2. w niedzielnym konkursie indywidualnym w Zakopanem), Piotr Żyła (39.), Kamil Stoch (7.), Paweł Wąsek (30.) i Aleksander Zniszczoł (27).

Habdas skupiony na mistrzostwa świata juniorów

W porównaniu do weekendu w Zakopanem w kadrze zabraknie Jana Habdasa, który na Wielkiej Krokwi zajął 21. miejsce i zdobył pierwsze punkty w sezonie Pucharze Świata.

– Jego priorytetem jest przygotowanie się do mistrzostw świata juniorów. On pojedzie na Puchar Kontynentalny – wyjaśnił trener polskich juniorów i ekspert Eurosportu Wojciech Topór.

– Jedno miejsce odpuszczamy. W planie było, żeby jeszcze Jakub Wolny został w Japonii (w ten weekend startował tam w Pucharze Kontynentalnym) , ale jak rozmawiałem z Maćkiem Maciusiakiem (główny trener kadry narodowej B), to Kuba chce odbudować się w Pucharze Kontynentalnym, nabrać trochę pewności siebie – dodał.

Aż trzy konkursy na Okurayamie

W przyszły weekend zawody te odbędą się w kanadyjskim Whistler. Skoczkowa elita zawita natomiast po trzech latach przerwy do Japonii. Na słynnej Okurayamie w Sapporo (rekordzistą jest Stoch – 148,5 metra w 2019 roku) w planie są trzy, a nie dwa – jak było poprzednimi razami – konkursy indywidualne.

W piątek i sobotę rozpoczną się o 8.00 czasu polskiego, natomiast początek niedzielnych zmagań o 2.00 w nocy z piątku na sobotę naszego czasu. Transmisje w TVN, Eurosporcie 1 oraz Eurosporcie Extra w Playerze. Relacje na żywo w .

Do Japonii jako lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata uda się Kubacki. Drugi jest Norweg Halvor Egner Granerud (zwycięzca ostatniego konkursu w Zakopanem), a trzeci Słoweniec Anże Lanisek.

# Zawodnik Punkty
1. Dawid Kubacki (Polska) 1010
2. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 896
3. Anże Lanisek (Słowenia) 872
4. Stefan Kraft (Austria) 653
5. Piotr Żyła (Polska) 549
6. Manuel Fettner (Austria) 423
7. Michael Hayboeck (Austria) 325
8. Kamil Stoch (Polska) 301
9. Jan Hoerl (Austria) 300
10. Karl Geiger (Niemcy) 294
25. Paweł Wąsek (Polska) 117
45. Jan Habdas (Polska) 10
47. Tomasz Pilch (Polska) 8
50. Aleksander Zniszczoł (Polska) 6
51. Stefan Hula (Polska) 4

lukl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj