Skoki narciarskie Willingen 2023. wyniki na żywo i relacja live z kwalifikacji

0
256
Właśnie pojawiły się nowe informacje – pokaż

Oprócz Kubackiego i Żyły, do kwalifikacji przystąpi jeszcze czterech innych Polaków: Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek i Kamil Stoch. Martwić może zwłaszcza forma tego ostatniego.

Konkurs skoczkiń wygrała Yuki Ito. Co ciekawe, całe podium było japońskie. Drugie miejsce zajęła Nozomi Maruyama, a trzecie Sara Takanashi.


Wideo: Eurosport
Skok Yuki Ito z 2. serii niedzielnego konkursu kobiet w Willingen

Pytanie, czy warunki nie przeszkodzą dziś skoczkom w Willingen? W niedzielę na Muehlenkopfschanze króluje deszcz, sprawiając potężne problemy skaczącym wcześniej paniom. Kilka z nich zaliczyło groźne upadki, grzęznąc nartami w miękkim podłożu.

W klasyfikacji generalnej Norweg ma obecnie 152 punkty przewagi nad Polakiem. Czy dziś Kubackiemu uda się zmniejszyć straty? Trzeci w “generalce” jest Anże Lanisek, który w sobotę zajął 2. miejsce. Strata Słoweńca do lidera wynosi 346 pkt.

W sobotę najlepszy z naszych skoczków Dawid Kubacki stanął na najniższym stopniu podium, a Piotr Żyła był czwarty. Wygrał będący w fenomenalnej dyspozycji lider Pucharu Świata Halvor Egner Granerud.

Dzień dobry! Liczymy, że to będzie bardzo udana niedziela dla Polaków. Od 14.30 skoczkowie wezmą udział w kwalifikacjach, a półtorej godziny później zacznie się konkurs w Willingen, 20. z 32 zaplanowanych na ten sezon.

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj