Śledztwo dotyczące ustawiania meczów. Kolejni snookerzyści zawieszeni

0
83

Działacze World Professional Billiards and Snooker Association (WPBSA) podkreślili we wtorkowym oświadczeniu, że zawieszenie dotyczy zarówno obecności podczas zawodów, jak i udziału w rywalizacji i ma skutek natychmiastowy.

Koniec dochodzenia wkrótce

“Ta decyzja jest częścią toczącego się dochodzenia w sprawie zarzutów manipulowania wynikami meczów dla celów zakładów, co stanowi naruszenie przepisów WPBSA” – napisano.

Dodano, że dochodzenie zakończy się, “gdy zostaną rozważone wszelkie potencjalne zarzuty”, co powinno nastąpić wkrótce.

Agencja Reutera zwróciła się do zawieszonych graczy z prośbą o komentarz, ale żaden z nich nie odniósł się jeszcze do sprawy. Obaj mają prawo do odwołania.

Zhao wygrał mistrzostwa Wielkiej Brytanii w 2021 roku i zeszłoroczny niemiecki Masters. Obecnie zajmuje dziewiąte miejsce w światowym rankingu i miał wziąć udział w turnieju Masters w Londynie, na który obowiązują zaproszenia. Zawody rozpoczną się w Alexandra Palace w niedzielę.

Zhang jest 82. na świecie.

Chińczycy Chen Zifan, Lu Ning, Li Hang, Zhao Jianbo, Bai Langning, Chang Bingyu i były mistrz Masters Yan Bingtao zostali zawieszeni w grudniu. Liang Wenbo został zawieszony w październiku.

 

 

mb/TG

PAP /

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj