Smutek w Neapolu, radość w Mediolanie. Spryt Francuza i Milan liderem

0
289

Pierwsza połowa mocno rozczarowała. Piłkarze obu ekip stworzyli zaledwie dwie sytuacje, choć żadnej stuprocentowej. Niecelny strzał z dalszej odległości oddał Victor Osimhen, a piłkę po uderzeniu Rafaela Leao bez problemu złapał bramkarz. I to w zasadzie wszystko, co można napisać o 45 minutach, w których po boisku biegały czołowe drużyny Serie A.

W grze Napoli nic się nie kleiło, a miejscowi kibice momentami byli bezlitośni dla swoich ulubieńców po kolejnych nieudanych zagraniach. Zespół Milanu prezentował się niewiele lepiej.

EPA
Zieliński zagrał słabo przeciwko Milanowi

Szybki gol i lider

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla gości. Po rozegraniu rzutu wolnego piłka spadła pod nogi Davide Calabrii, ten zdecydował się na strzał z dystansu, a Oliver Giroud przytomnie zmienił jej kierunek, myląc tym samym bramkarza. To ósmy gol Francuza w obecnym sezonie.

Napoli od razu mogło wyrównać, jednak piłkę po uderzeniu Osimhena zdołał złapać Mike Maignan.

W kolejnych minutach zrobiło się nieco spokojniej. Neapolitańczycy nie potrafili stworzyć żadnej groźnej akcji i trener Luciano Spalletti dokonał kilku zmian. Przyniosło to efekt w postaci koszmarnego strzału Elifa Elmasa.

W 82. boisko opuścił niewidoczny i kompletnie bezproduktywny Piotr Zieliński. Chwilę później przed szansą na wyrównanie stanął Osimhen, ale raz jeszcze górą był Maignan.

Wygrana Milanu oznacza, że został liderem Serie A. Zespół Stefano Piolego o dwa punkty wyprzedza Inter, a o trzy Napoli. Juventus, który w niedzielę pokonał Spezię 1:0, traci do mediolańczyków siedem punktów.

Napoli – AC Milan 0:1 (0:0)
Bramka: Giroud (49′)