Solidna porcja latania od samego rana. O której godzinie konkursy w sobotę

0
75

Finał sezonu skoków narciarskich oglądaj na żywo w TVN, w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze

Słoneczna zazwyczaj o tej porze Planica tym razem przywitała skoczków dość kapryśną pogodą. W czwartek udało się przeprowadzić kwalifikacje pierwszego konkursu indywidualnego, ale już w piątek, w dniu zawodów, organizatorzy zderzyli się z problemami.

Z powodu silnego wiatru odwołano serię próbną. Potem kilkukrotnie przesuwano rozpoczęcie konkursu, a po dokładnie dwóch godzinach sporego zamieszania ogłoszono w końcu, że rywalizacja zostanie przeniesiona na sobotę.


Wideo: Eurosport
Merk i Formela po decyzji o przełożeniu piątkowego konkursu w Planicy

Skoki narciarskie Planica 2023: o której godzinie początek sobotniego konkursu indywidualnego?

Terminarz weekendu jest bardzo napięty. Organizatorom udało się wcisnąć konkurs indywidualny w sobotę, co jednak oznacza, że zawodnicy będą musieli pojawić się na skoczni już z samego rana.

Niemożliwe będzie, aby przeprowadzić normalnie dwie serie. O zwycięstwie zadecyduje tylko jedna. Początek sobotniego konkursu indywidualnego o godzinie 8.45.

Na starcie stanie czterech Polaków: Piotr Żyła, Kamil Stoch (najlepszy z naszych zawodników w czwartkowych kwalifikacjach), Aleksander Zniszczoł oraz Andrzej Stękała.


Wideo: Eurosport
Stoch po kwalifikacjach do piątkowego konkursu w Planicy

Skoki narciarskie Planica 2023: o której godzinie początek sobotniego konkursu drużynowego?

Na konkurs drużynowy nie trzeba będzie długo czekać. Ma się on rozpocząć zaraz po zakończeniu zawodów indywidualnych, a więc około godziny 10.00.

Weźmie w nim udział dziewięć reprezentacji. Skład Polaków poznaliśmy w piątek wieczorem. Co ciekawe zabraknie w nim Andrzeja Stękały, którego zastąpi w czwórce Paweł Wąsek, który w czwartek nie spisał się najlepiej w kwalifikacjach. W składzie Polski znaleźli się też: Stoch, Żyła i Zniszczoł.

Weekend w Planicy zakończy drugi konkurs indywidualny, który odbędzie się w niedzielę. Weźmie w nim udział czołowa trzydziestka Pucharu Świata.

Kryształowe Kule do rozdania

Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej zapewnił sobie już wcześniej Norweg Halvor Egner Granerud. Drugi jest Austriak Stefan Kraft, a trzeci Dawid Kubacki, który ze względu na kłopoty zdrowotne żony przedwcześnie zakończył występy w tym sezonie.

Z kolei o małą Kryształową Kulę za loty powinni powalczyć mający 380 punktów Granerud i tracący do niego 60 Kraft. Żyła jest szósty, ale od trzeciego Słoweńca Timiego Zajca dzielą go tylko 39 punkty. 

Skoczkowie na Letalnicy rywalizują również w cyklu Planica 7, w którym uwzględniane będą noty uzyskane we wszystkich próbach. W 2018 roku w tych zmaganiach triumfował Stoch.

Transmisja w TVN, Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze. Początek studia o 8:15. Ok. godz. 9:45 studio po konkursie indywidualnym i przed drużynowym.

Program finałowych zawodów PŚ w Planicy:

sobota, 1 kwietnia:
8.45 – konkurs indywidualny (jedna seria)
10.00 – konkurs drużynowy

niedziela, 2 kwietnia:
10.00 – konkurs indywidualny

 

Miejsce Zawodnik Punkty
1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 2058
2. Stefan Kraft (Austria) 1630
3. Dawid Kubacki (Polska) 1592
4. Anże Lanisek (Słowenia) 1519
5. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 1011
6. Piotr Żyła (Polska) 906
7. Andreas Wellinger (Niemcy) 862
8. Daniel Tschofenig (Austria) 800
9. Manuel Fettner (Austria) 738
10. Karl Geiger (Niemcy) 722
14. Kamil Stoch (Polska) 566
31. Paweł Wąsek (Polska) 187
35. Aleksander Zniszczoł (Polska) 149
43. Jan Habdas (Polska) 48
49. Tomasz Pilch (Polska) 30
56. Kacper Juroszek (Polska) 18
78. Stefan Hula (Polska) 4
. Maciej Kot (Polska) 4

TG/twis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj