Starcie gigantów dla Realu. Wielki wieczór Karima Benzemy

0
69

15 lutego, w pierwszym meczu obu drużyn na Parc des Princes, długo był wynik bezbramkowy. Paryżanie dopięli jednak swego w 94. minucie gry – zwyciężyli 1:0 po golu najlepszego na boisku Kyliana Mbappe. Przed rewanżem na Santiago Bernabeu sprawa awansu była jednak otwarta.

Mbappe trafia z kontry

W hitowym starciu w Madrycie Królewskich czekało trudne zadanie. Po raz kolejny przyszło im zmierzyć się z plejadą gwiazd w ataku PSG: byłym piłkarzem Barcelony Lionelem Messim, Neymarem i Mbappe. Real musiał atakować, ryzykować, ale i być gotowym na błyskawiczne kontry.

W pierwszym kwadransie gospodarze mieli przewagę. Z kolejnych akcji ofensywnych Realu niewiele jednak wynikało. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić piłkarze PSG. Jak było do przewidzenia, groźne były przede wszystkim ich kontry. Po jednej z nich bliski strzelenia gola był Mbappe, ale Thibaut Courtois obronił nogami. Belgijskiego bramkarza nie pokonał też Messi po koronkowej akcji z Neymarem.

Po drugiej stronie boiska Benzema trzy razy bezskutecznie próbował zaskoczyć Gianluigiego Donnarummę. Te niewykorzystane sytuacje zemściły się w 39. minucie. Wówczas paryżanie przeprowadzili kolejną, tym razem skuteczną, kontrę. Messi podał do Neymara, ten wypuścił w bój Mbappe, a Francuz płaskim strzałem pokonał Courtois.

Getty Images
Messi i Mbappe mają powody do radości

Zabójcza odpowiedź Realu

Po zmianie stron Real próbował odrobić straty, ale długo czynił to niemrawo. Ponownie to Mbappe trafił do siatki bramki gospodarzy, ale sędzia słusznie nie uznał gola, bo Francuz był na spalonym. Trick, jakim oszukał Courtois, był jednak niezwykle efektowny. Mbappe grał w środę z wielką swobodą.

W 61. minucie za dużo luzu poczuł chyba Donnarumma. Włoski bramkarz zaczął się kiwać we własnym polu karnym, stracił piłkę, a po chwili Benzema wpakował ją do bramki. Do tego momentu PSG miało wszystko pod kontrolą, ale Donnarumma dał rywalom nadzieję.

PAP/EPA
Karim Benzema bohaterem meczu z PSG

Po błędzie 23-letniego golkipera Real złapał wiatr w żagle. Kolejne akcje Królewskich były bardzo groźne. Wyśmienite okazje zmarnowali m.in. Benzema i Vinicius Junior. Real nie zwalniał jednak tempa i z wielką wiarą naciskał rywala. Dopiął w końcu swego, a w roli głównej wystąpił Benzema. Francuz w ciągu dwóch minut (między 76. i 78.) strzelił dwa gole i dał swojej drużynie prowadzenie 3:1.

Mimo szans z obu stron więcej bramek już nie padło. Kibice Realu mogli zacząć świętowanie do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Real Madryt – Paris Saint Germain 3:1 (0:1)

Bramki: Benzema (61′, 76′, 78′) – Mbappe (39′)