Stoch zaskoczył reportera Eurosportu. “A mogę ci dogryźć?”

0
67

TAK RELACJONOWALIŚMY KWALIFIKACJĘ DO KONKURSU W OBERSTDORFIE

Najpierw 123,5 m oraz 130,5 m podczas sesji treningowych, potem 127,5 m w bardzo trudnych warunkach w trakcie kwalifikacji – środa w Oberstdorfie była udanym dniem dla Stocha, który z szóstym wynikiem wywalczył awans do pierwszego konkursu 71. edycji Turnieju Czterech Skoczni.


Wideo: Eurosport
Skok Stocha z kwalifikacji do konkursu w Oberstdorfie

– Solidny dzień, dobrze przepracowany – ocenił na gorąco przed kamerą Eurosportu.

Zapytany przez Kacpra Merka o pozycję dojazdową, odpowiedział żartobliwie: – Obecnie mam dobrą pozycję, stoi mi się wygodnie i jest mi ciepło.

Po chwili dodał już na poważnie: – Było w porządku, wiadomo, że są jeszcze drobne rzeczy do poprawy, ale dzisiaj było naprawdę solidnie.

Stoch: to jest jedyny klucz do tego, żeby skakać dobrze

Na pytanie, czy przyjechał na Turniej Czterech Skoczni z jakimiś oczekiwaniami, trzykrotny triumfator tej prestiżowej imprezy, zaskoczył reportera. – A mogę ci dogryźć? Mam oczekiwania na dobre pytania – odparł, a po chwili dodał: – Postaram się po prostu tylko dobrze skakać.

W czwartek rywalem Stocha w 1. serii konkursowej będzie Amerykanin Erik Belshaw. Na co go stać w bieżącej imprezie?

– Wierzę, że wszystko jest możliwe, natomiast koncentruję się na zadaniu i jest to bardzo trudne, bo ambicje chcą i gdzieś przepychają się, natomiast to, co jest dla mnie najważniejsze, to pozostać w pewnych ramach mentalnych i nie przemotywować się, tylko robić swoje. To jest jedyny klucz do tego, żeby skakać dobrze – stwierdził.


Wideo: Eurosport
Stoch po kwalifikacjach do konkursu w Oberstdorfie

Pierwsza seria konkursowa rozpocznie się w czwartek o godz. 16.30. Transmisja w TVN i Eurosporcie 1 oraz w Eurosporcie Extra w Playerze. Relacja na żywo w .

lukl/łup

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj