Świątek i Hurkacz zapewnili Polsce awans do najlepszej czwórki United Cup

0
404

Po jednej stronie kortu Świątek i Hurkacz, po drugiej Rosatello i Musetti. Stawką awans do półfinału United Cup, nowej imprezy w tenisowym kalendarzu. Po czterech wcześniejszych meczach w Brisbane Polska remisowała z Włochami 2-2.

Para najlepszych polskich tenisistów postanowiła niczego nie zostawiać przypadkowi. Świątek i Hurkacz od pierwszych piłek kontrolowali sytuację na korcie. Włoski mikst zdołał tylko wygrać przy własnym podaniu otwierającego gema, ale później na korcie niepodzielnie rządzili Biało-Czerwoni. Prowadzony w turnieju przez Agnieszkę Radwańską i Dawida Celta mikst trzykrotnie przełamał Włochów w pierwszym secie i wygrał partię 6:1.

Niespodziewana przerwa

Na początku drugiego seta inicjatywa również była po stronie Świątek i Hurkacza, którzy przy własnym podaniu zmierzali po wygraną w pierwszym gemie. Przy stanie 40:15 mecz jednak na chwilę przerwano. Nad Brisbane przetaczała się właśnie ulewa. I chociaż spotkanie toczyło się przy zamkniętym dachu, krople deszczu zmoczyły nawierzchnię kortu i sędziowie zdecydowali o przerwaniu rywalizacji.

Po wysuszeniu kortu gra została wznowiona, a Biało-Czerwoni postawili kropkę nad i w pierwszym gemie.

 

Deszcz nie przestawał jednak utrudniać gry. Pod koniec trzeciego gema, gdy włoska para była bliska wyrównania, w sprawie zbyt śliskiego kortu protestowali Polacy. Kolejna przerwa jednak im nie pomogła. Rosatello i Musetti złapali właściwy sobie rytm i z dominacji, jaką polska para prezentowała w pierwszej partii, nic nie zostało.

Szybko pokonany kryzys

Po chwili kryzysu, spowodowanego głównie lekkim rozkojarzeniem Hurkacza, polski mikst wrócił do dyspozycji z początku spotkania. Trzy szybko wygrane gemy, w tym przełamanie serwisu rywali, dały Biało-Czerwonym prowadzenie 5:2.

Następnie Świątek popisała się kilkoma fenomenalnymi zagraniami i przy serwisie Włochów doprowadziła do kolejnego przełamania, zwycięstwa w cały meczu i awansu do najlepszej czwórki turnieju.

Pierwsza edycja turnieju, który jest nowością w międzynarodowym kalendarzu ATP i WTA, rozgrywana jest w trzech miastach: Perth, Brisbane i Sydney. Bierze udział w niej 18 reprezentacji. Podzielono je na sześć grup, po dwie w każdym w mieście.

Półfinały zaplanowano na piątek i sobotę w Sydney, a finał odbędzie się w niedzielę.

Polska – Włochy 3-2

Daniel Michalski – Lorenzo Musetti 1:6, 1:6
Iga Świątek – Martina Trevisan 6:2, 6:4
Hubert Hurkacz – Matteo Berrettini 4:6, 6:3, 3:6
Magdalena Linette – Lucia Bronzettu 6:1, 6:2
Świątek/Hurkacz – Rosatello/Musetti 6:1, 6:2

macz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj