Świątek w szalonym tempie, później w tarapatach. Polska remisuje z Włochami w United Cup

0
71

Swój koncert liderka rankingu zaczęła ekspresowo i efektownie. Pierwszy set był zupełnie pod jej dyktando. Szybkie dwa przełamania i Świątek prowadziła 4:1. Zaliczka była nie do roztrwonienia.

Było wszystko, co u niej najlepsze. Pewność siebie, spokój, stąd wielkie zdziwienie z powodu obrotu sprawy w drugiej partii, w której do głosu doszła 27. w rankingu WTA Trevisan.

Polka prowadziła w tym secie już 3:0, ale później jedyny raz w spotkaniu straciła własne podanie, a przy stanie 3:1 dla Świątek przyszły trzy gemy, w których tenisistki rozegrały aż 42 punkty. Faworytka utrzymała przewagę i choć w 10. gemie Włoszka miała trzy okazje na kolejne przełamania i doprowadzenie do remisu, to jednak polska tenisistka wyszła z opresji i postawiła kropka nad i, wygrywając ostatecznie 6:2, 6:4.

Dzięki temu zwycięstwu Świątek wyrównała wynik meczu Polski z Włochami.

Tylko dwa gemy Michalskiego

Wcześniej zajmujący 260. miejsce w klasyfikacji tenisistów 22-letni Michalski nie miał nic do powiedzenia w rywalizacji z 23. w światowym rankingu Lorenzo Musettim. Polak wygrał jedynie dwa gemy, a cały mecz w niespełna godzinę przegrał 1:6, 1:6.

Spotkania w United Cup składają się z pięciu pojedynków. Teraz na kort wyjdą Brisbane wyjdą Hubert Hurkacz i Matteo Berrettini, a czwartą potyczkę singlową rozegrają Magda Linette i Lucia Bronzetti. Mecz zakończy mikst, w którym awizowany jest występ Świątek i Hurkacza oraz Camilli Rosatello i Musettiego, ale skład par może się zmienić w zależności od wyniku meczu.

United Cup to nowość w międzynarodowym kalendarzu ATP i WTA. Pierwsza edycja rozgrywana jest w trzech miastach: Perth, Brisbane i Sydney. Bierze udział w niej 18 reprezentacji. Podzielono je na sześć grup, po dwie w każdym w mieście.

Polska była w grupie B, w której okazała się lepsza od Kazachstanu (4:1) i Szwajcarii (3:2). Włochy również wygrały swoją grupę, a środowa konfrontacja wyłoni jednego z półfinalistów zawodów.

W innych miastach tego dnia również zwycięzcy grup walczą o półfinał (Chorwacja z Grecją, a USA z Wielką Brytanią). Stawkę uzupełni jeden z trzech pokonanych na tym etapie, który miał najlepszy bilans wszystkich występów.

Półfinały zaplanowano na piątek i sobotę w Sydney, a finał odbędzie się w niedzielę.

twis

, PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj