Świetna forma Barcelony. Aubameyang nie zwalnia tempa

0
85

Faworytem  byli gospodarze, którzy w dwóch ostatnich konfrontacjach – z Valencią w lidze i Napoli w Lidze Europy – zaaplikowali rywalom po cztery gole. Ekipa z Bilbao była z kolei opromieniona zeszłotygodniową wygraną w derbach Kraju Basków z Realem Sociedad 4:0.

Ataki Barcelony przyniosły efekt

W niedzielny wieczór na Camp Nou kibice oczekiwali zatem dobrego meczu obu ze stron. Większą przewagę od początku miała Barca. Najlepszej okazji w tej fazie spotkania nie wykorzystał Gavi, który z kilku metrów uderzył wysoko nad poprzeczką.

Piłkarze Dumy Katalonii objęli prowadzenie w 37. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową poprzeczkę ostemplował Gerard Pique, a skuteczną dobitką popisał się znajdujący w świetnej formie Aubameyang. Dla byłego gracza Borussii Dortmund czy Arsenalu było to piąte trafienie w trzech ostatnich starciach.

Getty Images
Pierre-Emerick Aubameyang strzelający gola na 1:0

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Katalończycy dłużej utrzymywali się przy futbolówce, a goście szukali swoich szans w kontrataku. Kwadrans po przerwie sam na sam z golkiperem Rojiblancos wyszedł Ferran Torres, ale bardzo dobrze w bramce spisał się Unai Simon.

Dziesięć minut później było 2:0. Z lewej strony piłkę otrzymał Ousmane Dembele, wpadł w pole karne i atomowym strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

Barcelona świętująca gola Ousmane Dembele na 2:0

Efektowny finisz Barcy

W końcówce Baskowie wyraźnie osłabli z sił. Nie mieli już argumentów, by wrócić do meczu, a w doliczonym czasie kolejne dwa gole strzelili rezerwowi Luuk de Jong oraz Memphis Depay. Barca zrehabilitowała się tym samym drużynie z Bilbao za porażkę 2:3 w styczniowym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Króla.

Dzięki wygranej podopieczni Xaviego zajmują czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 45 punktów. Athletic jest ósmy (37 oczek).

FC Barcelona – Athletic Bilbao 4:0 (1:0)

Bramki: Aubameyang (37.), Dembele (73.), de Jong (90.), Depay (93.).