Świetny start Burego w prestiżowym biegu. Klaebo i Karlsson triumfatorami Tour de Ski

0
66

Puchar Świata w biegach narciarskich na żywo w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze

Dotychczas najlepszym indywidualnym wynikiem Burego w Pucharze Świata była 18. lokata w biegu na 10 km techniką dowolną w Lillehammer. Od tamtego osiągnięcia minął niewiele ponad miesiąc, a polski biegacz zameldował się na 11. miejscu w kończącym prestiżowy cykl Tour de Ski biegu z metą na słynnym Alpe Cermis. Do Kruegera, który wygrał niedzielną rywalizację, stracił niewiele ponad minutę i 11 s.


Wideo: Eurosport
Dominik Bury zajął 11. miejsce w biegu na 10 km w Val di Fiemme

W klasyfikacji generalnej składającego się z siedmiu etapów cyklu Bury uplasował się na 23. pozycji, poprawiając ubiegłoroczny wynik o osiem pozycji. Od triumfatora Tour de Ski Klaebo miał czas gorszy o 5 minut, 27 sekund i dwie dziesiąte.

Francuzka najszybsza w niedzielę, Szwedka utrzymała prowadzenie

Claudel uzyskała czas 36:35.4 i została pierwszą reprezentantką Francji, która wygrała zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich. Druga była Norweżka Heidi Weng, która straciła do zwyciężczyni 20.2 s. Trzecie miejsce ze stratą 35.7 s zajęła Amerykanka Sophia Laukli. Tuż za podium uplasowała się Kerttu Niskanen z Finlandii.

Prowadząca w Tour de Ski Karlsson była wolniejsza od Claudel o 1:40 i zajęła 15. miejsce. Mimo to Szwedka pierwszy raz triumfowała w TdS. 23-latka w klasyfikacji cyklu miała 33.2 s przewagi nad Niskanen. Trzecie miejsce zajęła Tirli Udnes Weng z Norwegii.

Podbieg na Alpe Cermis ukończyło 37 zawodniczek. Polki nie startowały.


Wideo: Eurosport
Delphine Claudel wygrała bieg kobiet na 10 km w Val di Fiemme

macz

, PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj