Szczęsny jednym z bohaterów. Juventus rozpędzony

0
212

Stara Dama odniosła trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu, a licząc z Pucharem Włoch – czwarte.

Bohaterami sobotniego meczu w Genui byli Szczęsny i Alvaro Morata. Polski golkiper w 74. minucie – przy stanie 2:0 dla Juventusu – obronił jedenastkę wykonywaną przez Antonio Candrevę. Natomiast hiszpański napastnik strzelił dwa gole – w 34. minucie z rzutu karnego oraz w 88. minucie, ustalając wynik spotkania.

Pozostałe gole strzelili piłkarze gospodarzy. W 23. minucie piłkę do własnej bramki skierował Japończyk Maya Yoshida, a jedyne trafienie dla Sampdorii – na 1:2, co ostatecznie na niewiele się zdało – zaliczył w 84. minucie urodzony w Maroku niemiecki piłkarz Abdelhamid Sabiri.