Szwedzi w rozpaczy i pod wrażeniem Lecha. “Ciężki i bolesny upadek”

0
69

“Pomimo wielkich nadziei na odrobienie straty dwóch bramek z pierwszego meczu przed tygodniem w Poznaniu gospodarze mało mogli zrobić i wyraźnie dobiła ich czerwona kartka dla Marcusa Danielsona – później Lech przejął kontrolę, a pod koniec meczu już się rozstrzelał na dobre i rozjechał Djurgardens na oczach zrozpaczonej własnej publiczności” – oceniono.

“Mogło być gorzej”, “Bolesny upadek”

“Czarna kurtyna zapadła z wielkim hukiem i wynik dwumeczu to aż 5:0 dla Lecha Poznań co tylko świadczy o przewadze jaką miał polski zespół” – skomentował największy szwedzki dziennik “Aftonbladet.

“Expressen” ocenił, że mogło być jeszcze gorzej gdyby nie słupki i poprzeczka piłkarzy Lecha: “Ten silny polski klub, w którym gra trzech naszych piłkarzy zagra teraz zasłużenie w ćwierćfinale LK”.

“Djurgardens wygrał wszystkie mecze eliminacji i grupowe LK rozgrywane u siebie w Sztokholmie, w sumie sześć spotkań i miał wielkie nadzieje na kolejny sukces lecz tym razem został brutalnie sprowadzony na ziemię i marzenia o dalszej grze w Europie i pieniądzach się skończyły” – napisał po meczu “Dagens Nyheter”.

Kanał telewizji SVT ocenił mecz jako “ciężki i bolesny upadek Djurgardens”, a agencja prasowa TT dodała że “w tym dwumeczu Lech okazał się zdecydowanie lepszy, ale końcowy wynik 5:0 jest stanowczo zbyt wysoki i bardzo wymowny dla gospodarzy”.

Losowanie 1/4 finału Ligi Konferencji w piątek.

TG

PAP,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj