Telekom zmiótł rywali i jest bliżej gry z Industrią

0
83

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych na żywo w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze

O tym, że kolejnym rywalem Industrii Kielce będzie któraś z węgierskich drużyn, wiadomo było już od jakiegoś czasu. Bez odpowiedzi pozostawało pytanie, czy będzie to Pick Szeged, czy Telekom Veszprem.

Po meczu w Szegedzie jest jeszcze za wcześnie, by ogłaszać zwycięzcę kolejnym rywalem kieleckiej drużyny, ale nie ma wątpliwości, że to gracze Telekomu wykonali w tym kierunku znacznie większy krok.

Koszmarna pierwsza połowa

Gospodarze utrudnili sobie rywalizację o awans do ćwierćfinału rozgrywek fatalną pierwszą połową. Spotkanie zaczęli od szybkiej straty czterech bramek, a potem było już tylko gorzej. Średnio na trzy celne rzuty zawodników z Veszpremu byli w stanie odpowiedzieć jednym. Po pół godzinie meczu wynik na tablicy wskazywał po stronie gospodarzy zaledwie siedem punktów. Goście rzucili ich w tym czasie 20.


Wideo: Eurosport
Liga Mistrzów. Veszprem prowadzi z Szegedem 13 golami do przerwy w 1/8 finału

Druga połowa była znacznie bardziej wyrównana, chociaż Telekom Veszprem momentami podwyższał przewagę nawet do 15 goli. Skończyło się wynikiem 23:36.

Przed zaplanowanym na 30 marca rewanżem zaliczka Telekomu Veszprem wydaje się niemożliwa do roztrwonienia. Industria Kielce musi jeszcze poczekać, aż w węgierskim dwumeczu rozlegnie się ostatni gong, ale zespół z Szegedu musiałby wznieść się na niebotyczny poziom, żeby na terenie rywala odrobić 13-punktową stratę.

Wynik pierwszego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych:

SC Pick Szeged – Telekom Veszprem 23:36 (7:20)


Wideo: Eurosport
Liga Mistrzów. Skrót meczu 1/8 finału Szeged – Veszprem

macz/TG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj