Thurnbichler zadowolony. “Energia wróciła”

0
77

Turniej Czterech Skoczni na żywo w Eurosporcie, w TVN i w Eurosporcie Extra w Playerze

W sobotę Kubacki okazał się bezkonkurencyjny. Polak skoczył 140,5 m. Była to najdłuższa próba w kwalifikacjach. Drugi Anze Lanisek uzyskał 138 m i przegrał z Polakiem o 1,2 pkt. Kolejny Słoweniec Timi Zajc poszybował na 138,5 m.

Thurnbichler o Kubackim

– Dawid jest ciągle w trakcie pracy – zauważył trener naszych skoczków Thurnbichler. – Musi szlifować pewne rzeczy po okresie przerwy w treningu. Jak można zobaczyć, wykonuje świetną robotę. W pierwszym treningu wyszedł nieco za wysoko z progu, a w drugim osiągnął dobrą pozycję. W ostatnim skoku odbił się w odpowiednim momencie, z dobrym odbiciem z nóg, energia wróciła, a właśnie to czyni go tak mocnym – wyjaśnił trener.

– Na pewno to jeszcze nie sto procent jego możliwości. Ale jest na dobrej drodze. Jestem przekonany, że wkrótce osiągniemy jego maksimum – kontynuował.

Stoch w dobrej formie

Dobrze spisali się też inni Polacy. Piotr Żyła wylądował na 135,5 m i zajął czwarte miejsce. Kamil Stoch był siódmy (132,5 m), Paweł Wąsek 13. (126,5 m), a Stefan Hula 45. (114,5 m). Szczególnie po zawodniku z Zębu widać, że wraca do dawnej wysokiej formy.

– U Kamila skoki stają się coraz bardziej naturalne – ocenił Thurnbichler. – To dobry znak. Przestał zbytnio kontrolować swoje skoki. Stał się bardziej elastyczny i efektywny. Dzisiaj po prostu trochę spóźnił swoją próbę i tyle. Jednak technicznie to był solidny skok – zapewnił.

Jedynym z Polaków, który nie przeszedł kwalifikacji był Jan Habdas. Skok na 110 m wystarczył mu do zajęcia 58. miejsca. Co się z nim stało od Oberstdorfu?

– To było połączenie trudnych warunków i złego skoku. Za późno ustawił się do właściwej pozycji. Potem starał się zaatakować, ale nie było w tym odpowiedniej energii. Będziemy nad tym pracować i zobaczymy, co się stanie – zakończył Thurnbichler.


Wideo: Eurosport
Thurnbichler po kwalifikacjach do konkursu w Garmisch-Partenkirchen

System KO

Podczas Turnieju Czterech Skoczni w pierwszej serii konkursu zawodnicy rywalizują w parach w systemie KO. Kubacki zmierzy się z Amerykaninem Deckerem Deanem, Żyła z Finem Antti Aalto, Stoch z Włochem Francesco Ceconem, Wąsek z Norwegiem Johannem Andre Forfangiem, a Hula trafił na Halvora Egnera Graneruda z Norwegii.

Niedzielny konkurs rozpocznie się o 14:00. Transmisja w Eurosporcie 1, TVN i bez reklam w Eurosporcie Extra w player.pl.

miejsce zawodnik (kraj)
punkty
1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 312,4
2. Piotr Żyła (Polska) 299,0
3. Dawid Kubacki (Polska) 294,9
4. Karl Geiger (Niemcy) 293,6
5. Stefan Kraft (Austria) 292,0
6. Andreas Wellinger (Niemcy) 285,2
7. Lovro Kos (Słowenia) 280,7
8. Daniel Tschofenig (Austria) 278,8
9. Kamil Stoch (Polska) 276,1
10. Anze Lanisek (Słowenia) 267,4
19. Paweł Wąsek (Polska) 245,2
48. Stefan Hula (Polska) 91,1
49. Jan Habdas (Polska) 89,2

dasz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj