To może być wielki atut Kubackiego. “Znam pewnie każdy zakątek”

0
74

Oglądaj Turniej Czterech Skoczni w TVN, Eurosporcie i w Eurosporcie w Playerze

Granerud w niemieckiej części turnieju był poza zasięgiem wszystkich rywali, triumfując wyraźnie w konkursach w Oberstdorfie oraz Garmisch-Partenkirchen. W klasyfikacji generalnej cyklu zgromadził już 616,1 punktu. Drugiego Kubackiego wyprzedza o 26,8 pkt, a trzeciego Piotra Żyłę o 40,1 pkt.

Rywalizacja jeszcze się nie skończyła

Przed austriacką odsłoną prestiżowego turnieju z trenerem Biało-Czerwonych spotkał się reporter Eurosportu Kacper Merk i spytał otwarcie, czy jesteśmy jeszcze w grze o główne trofeum.

– Oczywiście nadal walczymy o Złotego Orła. To 26 punktów różnicy. Jak mówiłem wcześniej, Dawid pokazał, że to możliwe, zwyciężając w Titisee-Neustadt 25 punktami nad Laniskiem – odrzekł z wiarą Thurnbichler.

– Skocznia w Innsbrucku jest bardzo wymagająca. Warunki mogą się tam zmienić w mgnieniu oka, wiemy też, że Granerud niespecjalnie przepada za tym obiektem, a nam on całkiem odpowiada. Wszystko jest więc sprawą otwartą – argumentował swój optymizm austriacki trener.


Wideo: Eurosport
Thomas Thurnbichler przed kwalifikacjami i konkursem w Innsbrucku

Odpowiednia technika i trochę szczęścia

Przed Thurnbichlerem Bergisel nie kryje żadnych tajemnic. Szkoleniowiec Polaków pochodzi z Innsbrucku, ale i jego podopiecznym nie brakuje doświadczenia na tym obiekcie.

– Znam pewnie każdy zakątek tej skoczni i jej trudności. Ma bardzo wymagające nachylenie rozbiegu, trzeba wybić się dość szybko. Wszystkie te warunki sprawiają, że czasem potrzebujesz tam po prostu trochę szczęścia – zaznaczył przed kamerą Eurosportu.


Wideo: Eurosport
Wycieczka po Innsbrucku. Dlaczego Bergisel jest wyjątkowa?

Zdaniem byłego znakomitego skoczka Martina Schmitta technika Kubackiego po wyjściu z progu jest lepiej skrojona pod Bergisel, a Thurnbichler ma podobną opinię na ten temat.

– Zgadzam się z tym. To mniejsza skocznia, na której trzeba mieć odpowiednią siłę odbicia, by uzyskać dobrą prędkość. To pasuje do Dawida, Granerud ma bardziej agresywny styl – wyjaśnił trener.

Początek pierwszej serii konkursowej w środę 4 stycznia o godzinie 13.30. Transmisja w TVN, Eurosporcie 1 oraz w Eurosporcie Extra w Playerze.

Dzień wcześniej – we wtorek 3 stycznia, również o 13.30 – start kwalifikacji. Będzie można je obejrzeć w Eurosporcie 1 oraz w serwisie player.pl. Relacje na żywo z wtorkowych oraz środowych skoków w .

miejsce zawodnik (kraj)
punkty
1. Halvor Egner Granerud (Norwegia)

616,1

2. Dawid Kubacki (Polska) 589,3
3. Piotr Żyła (Polska)

576,0

4. Anze Lanisek (Słowenia) 564,4
5. Karl Geiger (Niemcy) 558,5
6. Andreas Wellinger (Niemcy) 558,3
7. Daniel Tschofenig (Austria) 554,2
8. Kamil Stoch (Polska) 548,8
9. Lovro Kos (Słowenia) 541,8
10. Stefan Kraft (Austria) 541,5
20. Paweł Wąsek (Polska)

487,2

47. Stefan Hula (Polska)

178,4

54. Jan Habdas (Polska) 89,2

jac/TG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj