Tragiczna śmierć młodzieżowa mistrza świata. “Cała ekipa pod opieką psychologów”

0
67

Do wypadku doszło w piątek w godzinach popołudniowych, a austriacki związek informację przekazał w sobotę w południe, początkowo nie ujawniając nazwiska ofiary.

Później jednak uzupełniono, że chodziło właśnie o Seifriedsbergera – mistrza świata do lat 23 z 2016 roku w czwórce bez sternika. W ostatnich latach regularnie reprezentował kraj w mistrzostwach świata i Europy w tej konkurencji lub dwójce bez sternika.


Imago
Christoph Seifriedsberger (z lewej) miał 26 lat

Tragiczne okoliczności śmierci

Według lokalnych mediów, sportowiec jechał rowerem w większej grupie, gdy uderzył w niego jadący z naprzeciwka samochód, który nagle zjechał na drugą stronę ulicy i ostatecznie wpadł do rowu. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni stwierdzili zgon, a ranna kobieta prowadząca auto trafiła do szpitala w Terracinie.

“Cała nasza wioślarska rodzina jest w szoku to tym tragicznym zdarzeniu i prosi o uszanowanie prywatności bliskich ofiary. Cała ekipa przebywająca we Włoszech znalazła się pod opieką psychologów” – przekazała federacja w komunikacie.

Z informacji mediów wynika, że kilka godzin wcześniej na tej samej drodze doszło do innego śmiertelnego wypadku.

Pod koniec listopada w wyniku potrącenia przez ciężarówkę w czasie treningu w pobliżu Vicenzy zginął znany włoski kolarz Davide Rebellin.

TG

PAP, kurier.at,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj