Trener Polaków: druga lokata smakuje jak zwycięstwo

0
80

Puchar Świata w skokach narciarskich na żywo w Eurosporcie i Eurosporcie Extra w Playerze

Na Wielkiej Krokwi Biało-Czerwoni długo byli w grze o wygraną. Finalnie Polacy zajęli drugie miejsce, wyprzedzając Niemców, a plasując się tuż za plecami Austrii. Kibice mogą mówić w tym przypadku o ogromnym niedosycie, zwłaszcza, że różnica między obiema ekipami wyniosła zaledwie punkt.


Wideo: Eurosport
Skok Krafta z 2. serii konkursu drużynowego w Zakopanem

TAK RELACJONOWALIŚMY KONKURS DRUŻYNOWY W ZAKOPANEM W

Thurnbichler: jestem przeszczęśliwy

Z końcowych wyników konkursu zadowolony mógł być austriacki szkoleniowiec polskich skoczków, co na antenie Eurosportu zauważył Kacper Merk. Mimo braku triumfu swoich podopiecznych, trener nie czuł jednak wielkiej goryczy.

– To tylko jeden punkt różnicy, ale druga lokata smakuje jak zwycięstwo. Chłopaki mieli robotę do zrobienia i dziś sprawili mi piękny prezent swoimi skokami – podkreślił Thurnbichler.

– Jestem przeszczęśliwy, publiczność była fantastyczna, a ja mogę powiedzieć, że ten dzień był dla nas bardzo udany. Aż od wejścia na obiekt po sam koniec zawodów – zaznaczył.

Szkoleniowiec zdradził, że pechowy koniec końców rezultat w żadnym stopniu nie wpłynie na atmosferę w zespole. A na pytanie, czego zabrakło, by pokonać Austriaków odpowiedział krótko.

– Wygrywasz jako drużyna i przegrywasz jako drużyna – zakończył.

Wyniki konkursu drużynowego w Zakopanem

rozniat/TG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj