Trener rezygnuje z prowadzenia Lokomotiwu. “Nie odpowiada to moim wartościom”

0
288

– Praca trenera piłkarskiego to najlepsze zajęcie na świecie. Nie mogę jednak wykonywać swego powołania w kraju, którego przywódca jest odpowiedzialny za agresję wojenną w środku Europy. Nie odpowiada to moim wartościom – zaznaczył w rozmowie z “Bildem” 52-letni Gisdol, który szkoleniowcem Lokomotiwu został cztery i pół miesiąca temu.

Przemyślana decyzja

– Nie mogę stać na boisku w Moskwie i profesjonalnie trenować piłkarzy, gdy kilka kilometrów dalej wydawane są rozkazy, które przynoszą cierpienie całemu narodowi – tłumaczył swoją decyzję były szkoleniowiec m.in. Hamburgera SV i FC Koeln.

– To moja osobista decyzja i jestem do niej w stu procentach przekonany – podkreślił.

Pochodzący z Niemiec szkoleniowiec podjął ją dzień po tym, jak FIFA i UEFA zakazały rosyjskim i białoruskim klubom i reprezentacjom udziału w organizowanych przez europejską i światową federację rozgrywkach.

Co ciekawe, moskiewski klub poinformował w mediach społecznościowych o tym, że szkoleniowiec “został odwołany ze stanowiska”. Nie podano jednak w komunikacie żadnych informacji na temat jego przyczyn.

Z informacji klubu wynika, że tymczasowym następcą trenera ma zostać dotychczasowy asystent Marvin Comper, były niemiecki piłkarz francuskiego pochodzenia. “Klub i drużyna pracują normalnie i koncentrują się na osiągnięciu maksymalnego wyniku w nadchodzących meczach” – czytamy w oświadczeniu Lokomotiwu.

macz/TG

, PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj