U Santosa porządek jak u Nawałki. “Wracamy do tego stanu”

0
83

Portugalski szkoleniowiec nie tylko skupia się na przebudowie gry reprezentacji, ale też sposobu jej funkcjonowania. O pierwszych zmianach team menadżer reprezentacji opowiedział we wtorkowy wieczór na łamach Kanału Sportowego.

Zakaz cofania autokaru, brak kamer w szatni, posiłki przy jednym stole

Jedną z nowych zasad, która niektórym piłkarzom jest znana z czasów Nawałki, jest to, że autokar reprezentacji nie będzie mógł cofać, gdy będzie nim podróżował selekcjoner. Jeśli będzie powód do cofania, Portugalczyk wysiądzie i dopiero wtedy autokar zacznie zawracać.

– Taką informację przekazali nam na początku pracy asystenci selekcjonera. Na razie nie było takiej potrzeby, nie widziałem sytuacji, żeby trener wysiadał. Kierowca autobusu też jest już z nami wiele lat, więc on jeździł też z Adamem Nawałką, wiemy, jak to wyglądało u niego – powiedział Kwiatkowski przed kamerą TVN24.

Ponadto, jak miał zaznaczyć Santos już na pierwszym spotkaniu, na spóźnialskich autobus czekać nie będzie.

Kolejnym elementem łączącym Portugalczyka z Nawałką są kamery “Łączy nas piłka”. Kibiców Biało-Czerwonych nie ucieszy z pewnością fakt, że 68-latek nie zgadza się, by te były obecne podczas odpraw, w szatni i w autobusie, co miało miejsce u Czesława Michniewicza, Paulo Sousy i Jerzego Brzęczka.

– To nic nowego. Kamera nie mogła być w autobusie, nie mogła być w szatni. Selekcjonera nie interesowało nagrywanie odpraw, tak więc wracamy do tego stanu – tłumaczył Kwiatkowski.


Wideo: tvn24
Nowe zwyczaje w kadrze Santosa

Przykładów nowego ładu jest znacznie więcej. Choćby to, że przy posiłkach nie będzie grupek – zawodnicy mają siadać przy jednym dużym, okrągłym stole. Na dodatek wszyscy mają się na nie pojawiać bez telefonów komórkowych.

Ponadto od poniedziałkowego starcia z Albanią na PGE Narodowym trener, sztab i piłkarze rezerwowi zajmować będą prawą, a nie lewą, jak było w ostatnich latach, ławkę.

Biało-Czerwoni rozpoczną eliminacje do mistrzostw Europy od meczu z Czechami w Pradze 24 marca. Oprócz naszych południowych sąsiadów i Albanii, ich rywalami w grupie są również niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia.

lukl

, Kanał Sportowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj