Udana szarża Barguila na 5. etapie Tirreno-Adriatico

0
264

Tirreno-Adriatico oglądaj na żywo w Eurosporcie i w Playerze

Barguil zaatakował kilka kilometrów przed metą, odrywając się od siedmioosobowej grupy jadącej przed peletonem. Oderwała się ona od zasadniczej grupy około 90 km przed metą i początkowo liczyła kilkunastu kolarzy.

Z czasem jednak zarówno jej skład, jak i przewaga zaczęły topnieć. W gronie uciekinierów znajdował się bowiem Benjamin Thomas (Cofidis), 12. kolarz klasyfikacji generalnej, notujący niewiele ponad minutową stratę do Pogacara. Peleton postanowił więc kontrolować sytuację.

Pomyłka Evenepoela

155-kilometrowy etap kończył się kilkoma krótkimi, ale stromymi podjazdami. Tam właśnie zaczęła się dzielić prowadząca grupa i tam skutecznie zaatakował Barguil.

Ale ciekawe rzeczy działy się też w okrojonym do grona kilkudziesięciu kolarzy peletonie, w którym jechali liderzy klasyfikacji generalnej. Niespełna 7 km przed metą przyspieszyć postanowił wicelider Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl). Pogacar i Duńczyk Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma) ruszyli za młodym Belgiem, nie pozwalając mu uciec i odrobić 9-sekundowej straty do lidera.

Ale Evenepoel zagapił się w pewnym momencie i minął jedno ze skrzyżowań, na którym trasa wyścigu skręcała w prawo. Pogacar i Vingegaard pojechali za nim, ale szybko zawrócili i dołączyli do peletonu. Młody Belg również szybko się zorientował, ale w jego przypadku pogoń za zasadniczą grupą trwała nieco dłużej. Zdołał do niej dołączyć niedługo przed metą, u podnóża ostatniego z podjazdów. Linię mety mijał wyraźnie niezadowolony.

Oglądaj


Wideo: Eurosport
Evenepoel, Pogacar i Vingegaard pomylili drogę na 5. etapie Tirreno-Adriatico

Niewielkie zmiany w “generalce”

W czołówce klasyfikacji generalnej zaszły kosmetyczne zmiany. Z pierwszej dziesiątki wypadł zwycięzca inaugurującego wyścig etapu jazdy na czas Włoch Filippo Ganna (Ineos Grenadiers). Liderem pozostał Pogacar, przed Evenepoelem, Thymenem Arensmanem (Team DSM) i Vingegaardem.

Na sobotę zaplanowany jest przedostatni, 215-kilometrowy etap wyścigu, w którego końcówce organizatorzy zaplanowali dwa wymagające podjazdy.

Transmisja w Eurosporcie i w Playerze

Oglądaj

Najważniejsze wydarzenia 5. etapu Tirreno-Adriatico

Wideo: Eurosport
Najważniejsze wydarzenia 5. etapu Tirreno-Adriatico

macz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj