Udany powrót Świątek. Polka pewnie awansowała w Stuttgarcie

0
71

RELACJA NA ŻYWO Z MECZU ŚWIĄTEK – QINWEN W

Świątek wróciła do gry po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją żeber. Z jej powodu nie wystartowała w marcu w Miami. W Stuttgarcie podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego w pierwszej rundzie miała wolny los. W czwartek pokazała, że po przymusowej przerwie znajduje się w wysokiej formie.

Dominacja Świątek

Z Zheng nasza zawodniczka mierzyła się w przeszłości dwukrotnie w 2022 roku. Wygrała oba mecze, które jednak były bardzo zacięte i kończyły się po trzech setach.

Tym razem Świątek nie zamierzała męczyć się tak długo i od początku konfrontacji przystąpiła do zmasowanej ofensywy. Polka doskonale serwowała i bez najmniejszych problemów wygrywała kolejne gemy przy swoim podaniu.

Z kolei kiedy to samo próbowała robić Chinka, nadziewała się na zabójcze returny. Raszynianka imponowała też wygrywającymi zagraniami po dłuższych wymianach.

Świątek grała szybko i bardzo pewnie. Widać było, że jest skoncentrowana, ale w jej poczynaniach można było zauważyć swobodę. Zaskoczona tym Chinka nie dotrzymywała tempa. Pierwszego seta Iga wygrała 6:1 po nieco ponad pół godzinie gry.


Imago
Świątek jest w dobrej formie

Przełamanie i pewny serwis

Druga partia zaczęła się podobnie. Świątek już na otwarcie przełamała serwis rywalki, a potem kontynuowała swoją dobrą grę. Doskonale serwując wyszła na prowadzenie 3:1.

Wobec kolejnych świetnych akcji raszynianki, Chinka momentami była bezradna. Każdy punkt przychodził jej z trudem, choć nie można powiedzieć, że nie walczyła.

Jej starania przyniosły skutek w ósmym gemie. Wówczas Zheng przyspieszyła, kilka razy zaryzykowała i udało jej się idealnie trafić. W konsekwencji po raz pierwszy przełamała serwis Polki i zrobiło się 4:4.

To oczywiście nie podłamało Świątek. Zmobilizowana Polka przejęła kontrolę w kolejnym gemie i po zaciętym boju po raz kolejny przełamała rywalkę. Serwując po zwycięstwo w meczu nasza zawodniczka nie zawiodła. Zwyciężyła 6:4.

W ćwierćfinale turnieju w Stuttgarcie rywalką liderki światowego rankingu będzie Czeszka Karolina Pliskova. Zajmująca 17. miejsce w rankingu WTA zawodniczka awansowała po zwycięstwie z Chorwatką Donną Vekić (23. WTA).

Wynik meczu 1/8 finału w Stuttgarcie

Iga Świątek (1, Polska) – Qinwen Zheng (Chiny) 6:1, 6:4

dasz/po

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj