W Turcji z powodu trzęsienia ziemi odwołano imprezy sportowe

0
80

O decyzji zawieszającej imprezy sportowe poinformował na Twitterze szef tureckiego ministerstwa sportu Mehmet Muharrem Kasapoglu. Wcześniej rozgrywki odwołał chociażby Turecki Związek Piłki Nożnej.

“Składamy kondolencje rodzinom osób, którzy ponieśli śmierć i całemu narodowi, a poszkodowanym życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia” – napisała piłkarska centrala.

Mecz polskiego klubu przełożony

W związku z trzęsieniem ziemi nie odbędzie się również środowe spotkanie 6. kolejki Ligi Mistrzyń, w którym drużyna ŁKS Commercecon Łódź miała zagrać na wyjeździe z Fenerbahce Opet Stambuł.

“W najbliższym czasie oba kluby w porozumieniu z Europejską Federacją Siatkówki będą pracować nad ustaleniem nowego terminu. Pozostajemy myślami z naszymi siatkarskimi przyjaciółmi z Turcji” – podkreślono na łamach mediów społecznościowych ŁKS Commercecon.

Niezależnie od wyniku tego meczu łodzianki są pewne gry w kolejnej rundzie rozgrywek. Przed ostatnią kolejką zajmują w swojej grupie trzecią pozycję i powalczą w barażu o ćwierćfinał. Fenerbahce jest drugie.

Wiele ofiar i wielu poszkodowanych

W poniedziałek nad ranem południowo-wschodnią Turcję i północną Syrię nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8. Jak na razie doniesienia mówią o ponad dwóch tysiącach ofiar śmiertelnych. Trwa akcja ratunkowo-poszukiwawcza, a pomoc zadeklarowało wiele państw, w tym Polska.

Po obu stronach granicy ratownicy i mieszkańcy poszukują ludzi uwięzionych w rumowiskach. Obszar dotknięty kataklizmem rozciąga się na ponad 330 kilometrów – od syryjskiego miasta Hama do tureckiego Diyarbakir.


Wideo: Fakty po południu
Silne trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Tysiące ofiar śmiertelnych i rannych

rozniat/TG

, PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj